K-Pop Mucizesi-BTS

Adını tüm dünyaya duyurmuş BTS’nin Güney Kore topraklarından çıkıp okyanusları aşarak Amerika’ya dek uzanan yolculuğunu takip eden “K-Pop Mucizesi BTS” Yakamoz Yayınları etiketiyle raflardaki yerini almaya hazırlanıyor. Adrian Besley imzalı kitap, önce Kore’de ardındansa tüm dünyada müzik listelerinin zirvesine taht kuran BTS’nin hikayesini ve tüm dünyada büyük ses getiren K-Pop mucizesini sadece hayranları değil, müzikseverlerle de buluşturuyor. Devamını Oku

BTS’nin akıl almaz başarısını ve daha fazlasını bulabileceğiniz bu kitaba sahip olmak isterseniz, İdefix’in 14 Ağustos 2018’den itibaren başlayacak ön satış fırsatını kaçırmamalısınız. Böylece hem kitabı herkesten önce okuma şansı elde edebilir hem de avantajlı fiyatlardan faydalanabilirsiniz.

A’dan Z’ye BTS rehberi

Her ne kadar 90’ların başında çıkmış olsa da asıl yükselişini 2000’lerle yakalayan K-Pop, bugün sadece Güney Kore’de değil tüm dünyada milyonlarca fanı olan yepyeni bir kültür yaratmayı başardı. Batı pop müziğinin yanında rock, deneysel, caz, Latin, hip hop, R&B, elektronik dans gibi pek çok janrı tek bir bünyede toplayan K-POP çılgınlığı bir virüs gibi hızlı yayılırken kendi kahramanlarını da yarattı. Bunlardan birisi ve hatta muhtemelen ilk akla geleni ise BTS grubu…

RM, Jin, Suga, J-Hope, Jimin, V ve Jungkook isimleri teker teker bir şey ifade etmeyebilir, fakat bir araya geldiğinde tüm dünyayı yerinden oynatan bir güce dönüşüyor: BTS. Yedi kişiden oluşan bu K-Pop grubu sahnede sadece müziği değil, dansları, tarzı ve şovlarıyla da bir fenomen olarak görülüyor. “Onları küresel müzik listelerine taşıyan, sadece kendi coğrafyalarında değil, kıtalar arası özel ve sevilir kılan şey neydi?” derseniz cevaplar bu kitapta sizi bekliyor.

İlk olarak 2013 yılında müzik sahnesine çıkan grubun o zamandan günümüze sürekli yükselerek ilerleyen kariyer hattını takip eden “K-Pop Mucizesi BTS”, grubun kuruluşu ve müzikal geçmişine dair bir tür arşiv niteliğinde. Öte yandan araştırmacı ve yazar Besley’nin titiz bir çalışma ile oluşturduğu bu kitabı yalnızca bununla sınırlı tutmak doğru değil. Nitekim yazar, BTS grubunu yalnızca müzikal açıdan değil çok yönlü bir şekilde ele almak istemiş ve kitabına Bangtan Boys olarak da bilinen grup üyelerinin saç modellerinden kıyafet seçimlerine, aralarındaki ilişkiden hangi ünlü isimler tarafından da beğeni ile takip edildiklerine dair pek çok bilgiyi de dahil etmiş. Ayrıca grup üyelerinin çocukluk hikayeleri, özel yaşamları gibi birçok ayrıntı da yine bu kitapta yerini almış durumda.

BTS’nin güç kaynağı ARMY

BTS’yi A’dan Z’ye tanıma imkanı sunan kitabın en önemli yanı kapsamlı bir çabanın ürünü olması şüphesiz. Sadece grup üyelerine odaklanmakla kalmayıp onu sevenlere de sayfalarında yer veren yazar, grubun en büyük işbirlikçisi ve destekçisi olan hayran grubu ARMY’i de es geçmiyor. ARMY üyelerinin gruba duyduğu sonsuz sevgi ve hayranlık BTS’nin belki de en büyük güç kaynağı. Eşine az rastlanır bir hayran grubu olan ARMY üyelerinin hikayeleri de en az BTS üyelerinin hikayeleri kadar ilgi çekici.

“K-Pop Mucizesi BTS”yi okumak için sadece grubun fanı olmanıza gerek yok. Zira kitap, beş yıl gibi kısa bir sürede gerçek bir ikona dönüşmeyi başarmış BTS’nin hikayesini tüm detaylarıyla araştırıp anlatırken Güney Kore’de başlayıp tüm dünyaya yayılan K-Pop janrına ve gelişimine dair de fazlasıyla fikir veriyor. Tıpkı grubun özgün tarzı gibi renkli bir içeriğe sahip olan kitap, okuruna keyifli ve müzik dolu bir deneyim vadediyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.