İkigai Uygulama Rehberi - Héctor García

İkigai Uygulama Rehberi ile ikigaini pratiğe dök!


“Çünkü ikigailerini keşfedenler yaşamları boyunca uzun ve mutlu bir yolculuk için gereken her şeye sahiptir.”
Hector Garcia ve Francesc Miralles’in yayınlandığında tüm dünyada büyük ilgi gören “İkigai: Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı” kitabının devamı niteliğindeki “İkigai Uygulama Rehberi” Indigo Kitap etiketiyle okurlarıyla buluşuyor. “İkigai Uygulama Rehberi”, ilk kitapta edindiklerinizi pratiğe dökmenizde yardımcı olacak bir rehber niteliğinde. İdefix’i takip ederek herkesten önce ve avantajlı fiyatlarla bu rehbere sahip olabilir; ikigai felsefesini pratiğe dökerek mutlu bir yaşam sürmeye adım atabilirsiniz.

İkigai nedir?


İki İspanyol yazar, yaklaşık üç yıl önce tahmin dahi edemeyecekleri bir başarıya ulaştı ve bu neredeyse bütün ülkelere sıçradı. Garcia ve Miralles Japonlar hakkında önemli bir detay fark etmişlerdi: Bu insanların her gün yataktan kalkmaları için bir sebepleri vardı. Bu varoluş amacına da “ikigai” diyorlardı. Japonlara göre herkesin bir ikigaisi var. Bazı insanlar kendi ikigailerini bulmuşken diğerleri hala arıyor. Oysaki onu içlerinde taşıyorlar. Başka bir deyişle ikigaimiz içimizdeki derinliklerde saklı ve onu bulmak da sabırlı bir arayış gerektiriyor. Ancak nedir bu ikigai diyenlere, en yalın haliyle “hep meşgul kalarak mutlu olma” şeklinde açıklanabilir. Peki hayatın anlamı nedir? Mesele sadece daha uzun yaşamak mı, yoksa daha yüksek bir amaç mı aramalı? Neden bazı insanlar ne istediğini bilirken ve yaşam tutkuları varken, diğerleri kafa karışıklığı ile güçsüzleşiyor? “İkigai Uygulama Rehberi” işte bu soruların yanıtlarını arayan okurlara bir tür yöntem araştırması sunuyor.

Sıradışı bir mutluluk, gizemli ikigai


Garcia ve Miralles’in ikigaiye dair başlattığı yolculuk, ilhamını Okinawa adasının asırlık yerli halkından alıyor. Okinawa, “Uzun Ömür Köyü” lakabıyla anılan bir köy. “Bu köyün insanları ömürlerini ölene dek faal olmalarına mı borçlu?” diye düşünerek Japon asırlıkların sırlarını araştırmaya karar veren ve yollara düşen ikili, işin nihayetinde ada halkının bu denli uzun ömürlü olmalarında yaşamları boyunca onlara rehberlik eden sıra dışı bir mutluluğun, yani ikigainin adanın doğal kaynakları kadar etkili olduğunu fark ediyorlar.

İkigaini keşfet, bu yolculuk senin!

Tüm dünyada 30’dan fazla dile çevrilen İkigai, uzun ve mutlu bir yaşamı keşfetme imkanı sunan bin yıllık bir kültürün ürünü. Japonca’da “yaşamak için” ya da “hayatımızın tutkusu” anlamlarına gelen ikigaimizi nasıl bulabiliriz? Eğer zaten ikigai gücümüzü bulduysak, varlığımızın tüm yönlerine ilham vermek için onu nasıl güçlendirebiliriz? Garcia ve Miralles’in bunu başarmak için kaleme aldıkları “İkigai Uygulama Rehberi”, uygulamalı araştırmaların yanı sıra geçmiş, gelecek ve şimdiye dair çizdiği rotalarla kendinize dair yepyeni bir yolculuk vadediyor.Japonya topraklarından çıkan bu ilham verici yolculuk ile hayata dair amacınızın ne olduğu sorusunu yeniden keşfederken uzun ve mutlu bir hayatın anahtarını çevirebilirsiniz. “İkigai: Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı” isimli ilk kitaptan tam bir yıl sonra satışa çıkan bu yeni uygulama rehberi, okuyucuların sorularına ve çekincelerine adeta bir cevap niteliği taşıyor. Kilit nokta ise geçmiş, şimdi ve gelecek arasındaki dengeyi sağlamak!Yeni kitaplarında García ve Miralles, hedeflerinize ulaşmanın ve içinizdeki ikigaiyi bulmanın püf noktalarını paylaşırken; size birtakım egzersizler, test ve ödevler verecek, hayran olduğunuz isimlerden ilham almanızı sağlayacak ve ilerlemek istediğiniz alana yönelik sorulara cevap bekleyecekler.

Héctor García ve Francesc Miralles kimdir?

1981 yılında İspanya’da doğan García 2004’te Tokyo’ya taşınmış ve Japonya’yla ilgili gözlemlerine hem “A Geek in Japan” kitabında hem blog yazılarında hem de dergilere yazdığı makalelerde yer vermiştir. İspanyol yazar, çevirmen ve müzisyen Miralles 1968 yılında İspanya’da doğmuştur. Aynı zamanda bir editör olan ve özellikle kişisel gelişim kitaplarında uzmanlaşan Miralles şansını yazarlıkta denemiş ve kitabı büyük bir başarı yakalayınca kendini büsbütün yazmaya adamıştır.
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.