idefix yorum yarışması

idefix'te En Güzel Yorum Yarışması

» Yorum yarışmamızın ikincisinin kazananı, Boris Pasternak'ın Doktor Jivago adlı kitabına yaptığı yorumla Gülnur Gürsoy Safi adlı kullanıcımız oldu. Kendisini tebrik ediyor, 50 liralık hediye çekiyle arzu ettiği kitapları gönlünce almasını diliyoruz. 

» Gülnur Gürsoy Safi'nin yarışmamızı kazanan yorumu:
"Gerçek Bir Başyapıt
Tarih kitaplarında okuruz; Dünya Savaşı hangi yıllar arasında olmuş, Rusya'da devrim olmuş rejim değişmiş, ķaç kişi ölmüş... Bunlar sadece sayıdan ibaret istatiksel, siyasi, ekonomik sonuçları gösteren veriler. Savaşın insan hayatını ne kadar derinden etkilediğinin kitabı okuduktan sonra daha iyi anlaşılabileceğini düşünüyorum. Yazar yaşayabilmenin ölmekten zor olduğu bir dönemde çok büyük bir  coğrafyaya yaymış hikayesini. Gerçekten etkileyici... İnsanoğlunun nelere katlanabileceğini tasavvur etmek çok zor. Aynı zamanda çok güzel bir aşk hikayesi... Aslinda basit bir aşk değil, tutku da değil, daha çok bir bağımlılık, hasret ve sorumluluk, ihtiras, ihanet ve suçluluk... Bütün bu duyguları aynı anda hissedebiliyorsunuz. Yaptığım çıkarımsa doğrudan etkimiz olamayacak olayların (belki kaderimiz) değişmesini beklemek yerine zamana gereken değeri vermek, geçmişi değiştiremeyeceğimiz gibi geleceğe etkimizin beklenenden az olabileceğini de bilmek."

» Yorum yarışmamızın ilkinin kazananı, Jose Saramago'nun Bilinmeyen Adanın Öyküsü kitabına yaptığı yorumla Umut Durmaz adlı kullanıcımız olmuştu. Kendisini tebrik ediyor, 50 liralık hediye çekiyle arzu ettiği kitapları gönlünce almasını diliyoruz.

» Umut Durmaz'ın yarışmamızı kazanan yorumu:
"Gerçek Benliğin Keşfi
Öyle görünüyor ki "Bilinmeyen Adanın Öyküsü"nde Saramago, doğu felsefesinin yegane kendini bilme-tanıma yöntemine edebi bir atıfta bulunarak okuyucuyu "kendinden dışarı çıkıp kendini bulmaya" çağırıyor! Bu vesileyle bir yandan edebiyatın felsefeyle işbirliğine tanık olurken diğer yandan, "Hu" çeken dervişlerin, düşüncelerini kıpırtısız izleyen budistlerin tüm bu gizemci çabalarının da nihai ereğini anlamış oluyoruz. "Bilinmeyen Ada", birçok insanın yaşamı boyunca varlığından dahi haberdar olmadığı, keşfedilmeyi bekleyen "bilinmeyen ben-gerçek ben"den başka bir şey değil. Bu ("gerçek benliğin keşfi"), aynı zamanda, dünyayı değiştirme-dönüştürme potansiyeline sahip tek ve biricik keşif!"

» Her hafta düzenli olarak gerçekleştirilecek "yorum yarışması"nın üçüncüsü 18 Şubat 2019 - 24 Şubat 2019 tarihleri arasında idefix.com'da. 

» Kampanya süresi boyunca https://www.idefix.com sitesinde üye girişi yapıp değerlendirme bölümüne herhangi bir kitap ile ilgili yorum yazan kullanıcılar arasından, en özgün yorumu yazan 1 kişi idefix.com'da kullanmak üzere 50 TL’lik hediye çeki kazanacaktır.

» Yarışma 24 Şubat 2019 saat 23:59’a kadar devam edecektir. Bu tarihten sonraki katılımlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

» Yarışmanın kazananı 25 Şubat 2019 günü bu sayfadan ve kazanana gönderilecek e-posta yoluyla açıklanacak; en özgün yorum bu sayfadan tüm kullanıcılarla paylaşılacaktır.


» Kazananlar arasından ödül hakkının istenilmemesi veya kazananlarla irtibata geçilememesi ve hediyelerin iletilememesi halinde jüri tüm başvuruları tekrar değerlendirip yedek talihlileri belirleyecektir.

» Bilgilerin gönderilmemesi, yanlış veya eksik olması durumunda katılımcı ödül kazanma hakkını kaybeder. Katılımcıların bildirdiği irtibat bilgilerinin doğru olmaması nedeniyle talihlilere ulaşılamaması durumundan Turkuvaz M.K.M.P. A.Ş. sorumlu değildir.

» Turkuvaz Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama A. Ş. (“Turkuvaz”) veri sorumlusu olarak kişisel verilerinizi başta Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve ülkemizin taraf bulunduğu insan haklarına ilişkin uluslararası sözleşmeler ile 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nda (“KVKK”) öngörülen şart ve usuller olmak üzere kişisel verilerin korunması ile ilgili tüm mevzuat çerçevesinde sizlere sunulan hizmetlerin sağlanabilmesi, geliştirilmesi, mükemmelleştirilmesi amacıyla işlerken kişisel verilerinizin gizliliğine ve güvenliğine önem vermektedir. Turkuvaz kişisel verilerinizi işlerken KVKK’da öngörülen ilkelere uymaktadır. Bu ilkeler, kişisel veri işleme faaliyetlerinin;
a) Hukuka ve dürüstlük kurallarına uygun olması,
b) Doğru ve gerektiğinde güncel olması,
c) Belirli, açık ve meşru amaçlar için olması,
d) İşleme amaçlarıyla bağlantılı, sınırlı ve ölçülü olması,
e) İlgili mevzuatta öngörülen veya işlendikleri amaç için gerekli olan süre kadar muhafaza edilmesidir.

» Yarışmaya katılım ücretsizdir, isteyen herkes katılabilir. Kampanyadan faydalanabilmesi için Türkiye'de ikamet etmesi ve 18 (on sekiz) yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Katılım için başka ticari bir koşul aranmamaktadır.

» Katılımda sunulan kimlik ve adres bilgilerinin doğruluğu ve yeterliliğinin ispatı katılımcının sorumluluğundadır.

» Bilgilerini eksik ya da yanlış ilettiği tespit edilen kullanıcılar, ödül kazanamazlar. Kullanıcılar başkası adına ödül kazanamazlar ve profil bilgilerinin kendilerine ait olduğunu ve doğru bilgi içerdiğini kabul, beyan ve taahhüt ederler.

» Turkuvaz M.K.M.P. A.Ş., önceden haber vermeksizin yarışmayı durdurma, değiştirme ve yarışmada hediye verilecek ödülü düzenleme/değiştirme hakkını saklı tutar.

» Turkuvaz M.K.M.P. A.Ş. savaş, deprem, doğal felaketler, saldırı, terörist eylem veya benzeri mücbir sebep durumlarında kampanyayı askıya alma ve iptal etme hakkını saklı tutar.


» Katılımcılar, işbu yarışmaya katılım amacıyla göndermiş oldukları kişisel bilgilerinin Turkuvaz M.K.M.P. A.Ş. tarafından anılan kampanya kapsamıyla sınırlı olarak kullanılmasına, arşivlenmesine ve gerektiğinde program ortakları/bağlı ajansları ile paylaşılmasına Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında açık rızaları olduğunu, bu konuda bilgilendirildiklerini beyan, kabul ve taahhüt ederler. Katılımcılar idefix’in ve/veya program ortakları/bağlı ajanslarının kişisel verileri saklama hakkı herhangi bir coğrafi sınır ve süreye bağlı olmadığı kendi rızaları ile kabul etmişlerdir.

» Katılımcılar, idefix hesabından yapacakları kanuna aykırı paylaşımlardan sorumludur; idefix’in bu konuda herhangi bir sorumluluğunun olmadığını peşinen kabul ederler.

» Kazanılan ödül katılımcı tarafından değiştirilemez, devredilemez, iade edilemez veya nakde dönüştürülemez.

» Yarışmaya katılan herkes, Yarışma şartlarını okuyup anlayarak peşinen kabul etmiş sayılır.

» Katılımcıların Yarışma şartlarına uyup uymadıklarının denetim ve değerlendirilmesi, katılımcıların beyanına dayanan bilgiler çerçevesinde, münhasıran idefix tarafından yapılacaktır. idefix bu koşullar ve kuralları gerektiğinde katılımcılarına önceden haber vermeksizin değiştirebilir ve şartlar yayınlandığı anda katılımcılar açısından bağlayıcıdır. Koşullar ve kurallardaki değişiklikler tüm katılımcılar için bağlayıcı nitelik taşımaktadır. Bu nedenle katılımcılar, güncel koşullar ve kuralları öğrenmek için bu sayfayı düzenli olarak ziyaret etmeleri gerektiğini kabul ederler. idefix, Yarışma Katılım Koşulları’na uygun davranıp davranılmadığını dilediği şekilde değerlendirme ve denetleme hakkını saklı tutmaktadır.

» Koşullar ve Kurallar'ın herhangi bir maddesi hukuka aykırı, hükümsüz ya da uygulanamaz olarak addedilirse söz konusu madde ayrılabilir olarak sayılacak ve geriye kalan hükümlerin geçerliliğini ve uygulanabilirliğini etkilemeyecektir.

» Yarışma için gönderilen içerikler hiçbir şekilde kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız ve taciz edecek şekilde, yasalara aykırı bir amaç için, başkalarının fikri ve telif haklarına tecavüz edecek şekilde kullanılamaz.

» Burada geçen kampanya katılım koşulları Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabidir.