Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Ürün Açıklaması

10 Milyon Satış Barajını Aşan Kült Oyun!

Carcassonne kutu oyununda oyuncular her turda rastgele bir karo çeker ve bu karoyu harita üzerinde dilediği bir alana yerleştirir. Ardından oyuncular yerleştirdikleri karo üzerine dilerlerse vatandaşlarını; eşkıya, şövalye, keşiş veya çiftçi olarak görevlendirir. Vatandaşların üzerinde bulunduğu yapıları tamamlandığınızda ilgili puanlar toplanır. Karoları ve takipçilerini oyun boyunca en akıllıca şekilde değerlendiren oyuncu en çok puanı toplar ve oyunu kazanır.

 

Carcassonne oyununda oyuncular sıkça ‘Son vatandaşımı buraya yerleştirmeli miyim?’, ‘Bu karoyu şehrimi büyütmek için mi yoksa rakibimin önünü kesmek için mi kullanayım?’ ya da ‘Bu karoyu rakibimin hali hazırda büyüttüğü şehrine yakın bir noktaya yerleştirerek puanlarını çalmak üzere kullanabilir miyim?’ gibi zor kararlarla karşılaşırlar. Ancak oyunun basit kuralları ve hızlı akışı sayesinde bu eğlenceli ve stratejik oyunu sadece 30 dakikada tamamlayabilirsiniz.

 

Ayrıca ana oyuna dahil olan, nehir ve lider ek paketleriyle oyuna daha da derinlik katabilirsiniz! İlk oyununuzu bitirmenizle, ikincisine başlamak için sabırsızlanacağınız Carcassonne oyununu deneme sırası şimdi sizde!

Orjinal 'Carcassonne' oyununun lisanslı Türkçe versiyonudur.

 

 

Özellikler:

2001 senesinin ‘En İyi Kutu Oyunu’ ödülü ve daha birçok uluslararası ödül sahibi.

Carcassonne oyununu öğrenmesi oldukça kolayken, oyunda uzmanlaşabilmeniz için yolunuz oldukça uzun.

Oldukça stratejik kararlar içeren bu oyun, fazlasıyla hızlı bir akışa sahip.

Her oyunda oyuncular farklı bir harita oluşturuyor, dolayısıyla her oyun bir öncekinden farklı oluyor. Bu da oyunun tekrar oynanabilirliğini neredeyse sonsuza yaklaştırıyor ve her oyunda farklı stratejiler oluşturmanız gerektiği anlamına geliyor.

 

2 – 5 kişi ile oynanabilen bu oyun, 2 kişiyle oynarken de, 5 kişiyle oynarken de fazlasıyla eğlenceli.

 

Kutu İçeriği:

Kural kitapçığı

Puan tahtası

72 harita karosu

40 ahşap figür

12 nehir karosu

5 lider figürü

 

Kutu ölçüsü: 27 x 18 x 7 cm.

Yaş: 8 Yaş ve üzeri

2 - 5 Kişilik

 

Puanlamalar

%0
%100
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

24.06.2020

Muhteşem bir oyun

Satranç gibi, bir sonraki, ondan sonraki ve en sonraki hamlenizi hesaplamanız gereken muhteşem bir oyun. Anlaması çok kolay fakat (iyi) oynayabilmek için (daha doğrusu oyuna hakim olabilmek için) çok pratik yapmak gerekiyor. Online versiyonun da mevcut. Belki de tek kusuru fiyatı. Eğer oynabilecek arkadaşlarınız olursa kesinlikle bu paraya değeceği düşüncesindeyim. Avrupa'da 10 milyon satmış, bizde oynayan yüz kişi belki vardır belki yoktur. Ben bu oyunların bir yabancı dil gibi olduğunu düşünüyorum. Başkalarıyla iletişim kurabilmek (paylaşabilmek) için çok güzel araçlar. Modern satranç.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.