Fotoğrafa dair
aradığınız her şey
idefix.com'da!

 

GÜZEL ANILARI YAKALAMAK NE GÜZEL ŞEY

En güzel anıları dün gibi canlı kılan fotoğraf makineleri yıllar geçse de değerini asla yitirmiyor. Fotoğraflar ailece çıkılan tatillere, bebeğinizin ilk adımına, mezuniyet telaşına, düğün günü heyecanına, kısacası hayatınızın en özel anlarına tanıklık ediyor. İster Canon fotoğraf makinesi ister Kodak fotoğraf makinesi olsun her bütçeye uygun fotoğraf makinelerine idefix avantajlarıyla sahip olabilir; anılarınızı her daim canlı tutabilirsiniz.

ÇEKTİĞİN FOTOĞRAFLARI ANINDA ÖLÜMSÜZLEŞTİREBİLMEK
NE GÜZEL ŞEY

Eskiden fotoğraf çektiğinizde önce filmdeki tüm karelerin dolmasını beklerdiniz sonra da fotoğrafçıya götürüp bastırmanız gerekirdi. Oysa şimdi anında fotoğraf baskı imkanı sayesinde istediğiniz fotoğrafları hiç beklemeden, istediğiniz anda basabilirsiniz. Güzel anları ölümsüzleştirmek kadar onlara bir an evvel kavuşmayı da mümkün kılan yeni nesil fotoğraf makineleriyle mutlulukları ertelemenize gerek yok.

DEKLANŞÖRÜN ARKASINDAN BAKTIĞIN KİTAPLARI
OKUMAK NE GÜZEL ŞEY

Fotoğraf çekmek konusunda kendinizi geliştirmek için fotoğrafçılık kursuna gitmek ya da yalnızca dijital fotoğraf makinesi edinmek yeterli olmayabilir. Fotoğrafçılığa dair teorik bilginizi ve fotoğrafçılık sanatı üzerine bakış açınızı geliştirecek birbirinden etkili kitaplar bunun için var. Çünkü sadece nasıl fotoğraf çekileceğini öğrenmek yetmez; fotoğrafın ne olduğunu ve bu sanatın nasıl geliştiğini bilmek de gerekir.

İKİ KAPAK ARASINDA DÜNYAYI GEZMEK NE GÜZEL ŞEY

Dünyanın henüz hiç gitmediğiniz bir yerini fotoğraflarından oluşan kitaplar sayesinde keşfe çıkmanın cazibesine kim hayır diyebilir? Usta fotoğrafçıların karelerinin yer aldığı bu kitaplar gitmediğiniz yerlere gitmişsiniz gibi hissettirmeye yeter. Sayfalar arasında dolaşırken sanki o coğrafyanın topraklarında yürüyormuşsunuz, insanları ile göz göze geliyormuşsunuz duygusu veren bu kitaplar ile seyyahlık ayrı güzel!

KİTAPLARDAN İLHAM ALAN KARELERİ İZLEMEK NE GÜZEL ŞEY

Okurken sizi bambaşka alemlere sürükleyen kitapları izlemenin keyfi hiçbir şeye değişilmez. Bazen en sevdiğiniz roman kahramanını kanlı canlı karşınızda görmek, bazense okurken sizi büyüleyen o evrene doğru çıkılan yolculuk... İlhamını kitaplardan alan bu filmler, dijital kameraların teknolojik anlamda geldiği son noktanın da bir kanıtı niteliğinde. Hayranı olduğunuz yönetmenleri ve sevdiğiniz oyuncuları bir araya getirmesi de cabası.

Fotoğraflar tüm güzel anların da hatırlatıcısı. Deklanşöre bastığınız anda hızla geçen zamana meydan okurcasına zamanı “O an”a mühürleyen fotoğraf makineleri hafızalarda kayıtlı yaşantıların somut birer izdüşümü. Manevi değeri maddi değerinden her daim büyük fotoğrafların mimarı fotoğraf makineleri boyutları, fonksiyonları veya kapasiteleri değişse de kıymetini asla kaybetmiyor. Sadece kendinize değil sevdiklerinize de hayatı yakalama imkanı sunan fotoğraf makineleri arasından beklentilerinize en uygununu seçip bu büyülü dünyaya dalmak istemez misiniz?

Bazen bir gözün gördüğünden fazlasını yakalayan fotoğraf sanatı, fotoğraf makinesinin icat edildiği ilk günden bu yana insanlık tarihinin yeri doldurulamaz icadı olmayı sürdürüyor. Fotoğrafçılık sanatının bugün geldiği noktada ışıktan gölgeye, derinlikten kompozisyona pek çok öge farklı anlamlar taşırken, fotoğrafın sadece bir görüntüden fazlası olup bir hikâye anlatıcısına dönüşmesine de vesile oluyor. İçine girdikçe daha da genişleyip zenginleşen bu alem, sadece deklanşör düğmesine basmaktan ibaret değil. Hal böyle olunca öğrenecek, keşfedecek, farkına varacak çok şey oluyor. Belki sevdiğiniz bir fotoğraf sanatçısının izinde, belki fotoğraf tarihinin ilk gününden bugüne kat ettiği yolda neler var neler yok diyorsanız; kitapların zengin dünyası sizi çağırıyor. Fotoğrafı bir hobiden çok bir yaşam biçimine dönüştürenlere kapılarını açan idefix’te son model fotoğraf makinelerinden fotoğraf teknolojisinin en yeni ekipmanlarına, teori kitaplarından fotoğraflardan oluşan kitaplara pek çok seçenek sizi bekliyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.