Fotoğraf Makinesi Önerileri

Hemen hemen herkes yaşamının belli bir döneminde fotoğraf çekmeye hevesleniyor. Akıllı telefonların giderek piyasayı ele geçirmesi ve çekim kalitelerinin artmasıyla çoğu kişi, bu işi bir heves olmaktan çıkarıp profesyonel hale getiriyor. Bunda sosyal medyanın etkisi de büyük. Pek çoğumuz hesaplarımızda en güzel ve en kaliteli fotoğrafları paylaşmak, böylece olabildiğince fazla beğeni almak istiyoruz. Hal böyle olunca da, ister profesyonel olalım ister olmayalım, çektiğimiz fotoğraflara fazlasıyla önem veriyoruz.

Hangi amaçla fotoğraf çekmek istediğiniz, fotoğraf makinesi seçiminizde oldukça önemli. Fotoğraf çekmeye ne kadar zaman ayıracaksınız, bu işten para kazanacak mısınız, yoksa hobi olarak mı fotoğraf çekeceksiniz gibi sorular fotoğraf makinesi seçiminizde önemli rol oynuyor. Ve tabii ki bütçeniz... Bugün baktığınızda farklı bütçelere hitap eden onlarca fotoğraf makinesi bulmak mümkün. Bu noktada sahip olmak istediğiniz fotoğraf makinesinin özellikleriyle bütçeniz arasında akıllıca bir denge kurarak seçim yapmak gerekiyor.

Aradığınız kriterlere ve bütçenize uygun, en güzel fotoğraf makinelerini idefix’te bulabilir; avantajlı fiyatlardan yararlanarak alışverişlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Yeni başlayanlar için…

Fotoğraf makinesi almaya karar verdiğinizde önünüze yüzlerce çeşit makine çıkıyor. Bu yüzlerce fotoğraf makinesinin arasından seçim yapmaksa öyle kolay değil. Hele ki makineler hakkında çok da bilgi sahibi değilseniz, bu süreç biraz daha zorlaşabiliyor. Nasıl fotoğraf çekmek uğraş, istek ve azim gerektiren bir işse, doğru fotoğraf makinesini seçmek de bir o kadar çaba gerektiriyor. Bu noktada da her seviyeden fotoğrafçının imdadına idefix yetişiyor.

Fotoğraf makinesi alırken ilk önce ne kalitede ve ne kadar profesyonellikte bir makine istediğinize karar vermelisiniz. Daha önce fotoğraf çekmenin bir eğitimini almadıysanız ve sadece hobi için çekimler yapacaksanız Fuji Instax‘lara bakabilirsiniz. Adından da anlayabileceğiniz üzere bu makineler Instagram fotoğrafçılığını bir adım öteye götürüyor ve en keyifli anlarınıza eşlik ediyor. Çok sayıda renk seçeneğine sahip ve analog makinelerin günümüz şartlarına uyarlanmış şekli olarak görülebilecek Instax’ların Fujifilm Instax, Fujifilm Instax Wide, Fujifilm Instax Neo olmak üzere çeşitleri de mevcut. Benzer özelliklere sahip Polaroid Snap Fotoğraf Makinesi de değerlendirebileceğiniz seçenekler arasında. Polaroid Pop serisi ise havalı ve dinamik görünümleriyle dikkat çekiyor.

Eğlenceli konseptleriyle ilgi çekici olsa da bu makinelerin teknik özelliklerinin profesyonel makinelere kıyasla zayıf kaldığını söylemek mümkün. Dolayısıyla fotoğrafçılık adına daha profesyonel bir adım atmak istiyorsanız, seçiminizi Kodak fotoğraf makinelerinden yana yapabilirsiniz. Markanın Pixpro serisi çokça tercih ediliyor ve her seviyeden fotoğrafçıya uygun bir model sunuyor. Yeni başlayanlar için FZ152 kodlu Pixpro makineler önerilebilir. 25’ün üzerinde çekim modu ve geniş açılı objektifiyle bu makineler, fotoğrafa olan ilginizi geliştirmeniz için iyi bir başlangıç. Dahası kompakt yapılarıyla kolayca taşınabiliyor.

Makinenizin teknik anlamda biraz daha donanımlı olmasını istiyorsanız, AZ421 kodlu Pixpro makineleri değerlendirebilirsiniz. Optik görüntü sabitlemeye sahip 42X ultra uzun zoom’lu objektifi ve diğer teknik özellikleriyle bu makineler fotoğrafçılığı kolaylaştırıyor. AZ652 kodlu Pixpro makineler ise 20 megapiksel ve 65X optik zoom özellikleriyle mükemmel kareler yakalamanıza yardımcı oluyor. Üstelik Wi-Fi özelliğiyle çektiğiniz kareleri anında paylaşmanıza da olanak tanıyor. Pixpro serisinin suya dayanıklı makinelerini de inceleyebilirsiniz.

Fotoğrafa yeni başlayacaklar, tüm bu makineler ve çok daha fazlasına idefix’ten avantajlı şekillerde sahip olabilir. Makinenizi en iyi şekilde muhafaza etmek ve kullanım alanlarını çeşitlendirmek için edinebileceğiniz fotoğraf makinesi aksesuarlarına da göz atmayı unutmayın. Fotoğraf ve fotoğrafçılık üzerine derlenen kitaplarsa, yeni başlayanlar için adeta bir rehber niteliği taşıyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.