Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Paterson

Paterson

Paterson

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yönetmen: Jim Jarmusch
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

New Jersey’ de Paterson adlı bir kasabada, naif bir kişiliğe sahip, sessiz bir adam yaşar. Bu adamın adı da Paterson’ dur. Paterson bir otobüs şoförüdür. Sevimli ve güzel karısı Laura ve köpeği Marvin ile küçük bir evde, son derece mütevazı ve huzur dolu bir hayat yaşar. Paterson’ ın her günü birbirine benzer. Yine de Paterson yanında taşıdığı not defterine yazdığı şiirlerden, evde onu bekleyen sevecen karısından, arada sırada uğradığı mahalle barından son derece memnundur. Laura evde geçirdiği zamanda müzikten resime, tasarımdan dekorasyona hemen hemen sanatın tüm dalları ile uğraşıe ve yaratıcı bir aşkla defterine şiirler karalayan Paterson’ ı, şiirlerini payşalması için ikna etmeye çalışır.

Oysa Paterson otobüs şöförlüğü yapan gizli bir şair olarak kalmayı seçmiştir. Ona göre şiirleri kimseyle paylaşılmaması gereken özel günlüklerdir…

Şiirsel diline aşina olduğumuz Jim Jarmusch’ın Paterson’ı sadelik üzerine övgü niteliğinde bir manifesto. Filmdeki şiirler ve müziklerle de bizlere bir meditasyon etkisi yaşatıyor.

 

 

Medya Cinsi : DVD

Disk Sayısı : 1

Yapım Yılı : 2016

Orijinal Dili : İngilizce

Süre : 113 dk.

Altyazı Seçenekleri : Türkçe, İngilizce

Dublaj Seçenekleri : İngilizce

ISBN: 8697762830109


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!