Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bir Zamanlar Anadolu'da

Bir Zamanlar Anadolu'da

Bir Zamanlar Anadolu'da

Yönetmen: Nuri Bilge Ceylan
Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Nuri Bilge Ceylan, son filmiyle kentsel kaygılarını bir kenara bırakıp, tekrar taşranın sıkıntılı dünyasına ama bu sefer bir cinayet hikayesinin gerilimi ile dönüyor... Yolların tek düzeliği ve kasabanın insana yeni bir şey sunmamasının sıradanlığını fona alan Bir Zamanlar Anadolu'da adıyla da klasiklere gönderme taşıyor.

Bir doktor ile bir savcının 12 saatlik gerilimli öyküsünün peliküle aktarıldığı filmin başrollerinde Muhammet Uzuner, Yılmaz Erdoğan ve Taner Birsel yer alıyor. Senaryoda Ebru ve Nuri Bilge Ceylan'ın yanı sıra Ercan Kesal'ın da imzası var.

Bu sene Cannes'da Altın Palmiye için yarışan film, Nuri Bilge Ceylan'a Uzak ve Üç Maymun zaferlerinden sonra Cannes'da Büyük Jüri Ödülü'nü de kazandırdı.Disk Sayısı: 2

Dil Seçenekleri
Türkçe(Orijinal)

Süresi (dk): 150
Çekim Yılı: 2011

ISBN: 8694405040000


Yorumlar (4)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Bir Zamanlar Anadolu´da - Nuri Bilge Ceylan

Taşra´nın, Anadolu'nun ustası, görüntünün içerisinden fışkıran sadelikle, zamanın darağacına unutulmaz bir gerçekliği asan usta yönetmenimiz Nuri Bilge Ceylan´ı kutlarım. Ülkem sineması adına gururlanıyorum. Sinemada izleyip çıktıktan sonra beynimdeki görüntüler günlerce uçuştu. Altyazı dergisinin hediyesi kurgu günlüğünü okumamla bu filmi kendimce çok özümsedim. Nuri Bilge Ceylan filmografisinin bence en güzeli olmuş. 2,5 saat olması yormuyor tam tersine algıda açtığı tazeliği insan tüketemiyor günlerce. Tebrik ederim Nuri Bilge Ceylan. Ustam sen daima filmler yap. Bizlerde senden birşeyler öğrenebilelim. (Emre Tokar)

Bir gün, bir zamanlar Anadolu'da

Seyretmek zaman kaybı ve eziyetten başka bir şey değil, demek öznel bir yaklaşımdır. Bunun nedenini somut örneklerle ve sinema sanatının normlarına göre açıklarsan düşünceni yazma hakkını elde etmiş olursun.

Bir Hollanda sinema salonunda izledim filmi. Salonun yüzde doksanını Hollandalılar doldurmuştu. Yaklaşık iki buçuk saat beyaz perdede Anadolu'nun resmi, salonda sessizlik vardı. Sefalet sözcüğünün her türlü anlamı öykü olmuş, görüntü olmuş gelip düşmüştü yüzümüze. Sefalet ki her türlü gelişmenin önünde en büyük engel.
Herkesin izlemesi gereken bir film, bence en güzel Türk filmlerinden biri.

Seyretmek zaman kaybı ve eziyetten başka bir şey d

Seyretmek zaman kaybı ve eziyetten başka bir şey değil.