Etkileyici Yeni Yıl Mesajları | idefix

ETKİLEYİCİ YENİ YIL MESAJLARI

Her yeni yıl kendinize, hayatınıza ve sevdiklerinizle kurduğunuz ilişkilere dönüp bakmak için önemli bir fırsat. Belki uzun zamandır ertelediğiniz planlarınızı gerçekleştirmek için, belki de şimdiye dek kendinizi hazır hissetmediğiniz ne varsa onlara adım atmak için yeni yılın gelişini fırsat bilerek motivasyonunuzu artırabilirsiniz.

Yeni yıl ile beraber yeşeren umutların her biri pek çok kişi için ayrı anlam ifade ediyor olsa da bu günde sevdiklerinizle paylaşacağınız mesajlar her daim onların yanında olduğunuzu hissettirmenin en anlamlı yollarından biri. Çünkü yeni yıl ruhunu taşıyan, kısa fakat oldukça güçlü bu mesajların hepsi karşınızdakine onu ne kadar sevdiğinizi ve desteklediğinizi, onun için her daim en güzelini dilediğinizi ifade ediyor.

Sadece yakınınızdakilerle sınırlı olmayıp uzağınızdaki sevdiklerinizle de bu mutluluğu paylaşmanın bir yolu olan yeni yıl mesajları birer ifade biçimi olmanın ötesinde yüreklere düşülen birer not aynı zamanda. Tam da bu yüzden belki uzun zamandır görmediğiniz, belki farklı şehirlerde yaşadığınız belki de araya zamanın girdiği aileniz ya da dostlarınız ile aranızdaki mesafeyi onlara ileteceğiniz küçük bir hediye ya da hoş bir kartla daraltabilirsiniz. Diğer yandan bu yılbaşı mesajları yeni yılın insanın içini heyecanla dolduran mutluluğunu yanı başındaki sevdiklerinizle paylaşmak adına da oldukça değerli. Bu yüzden en güzel yeni yıl mesajları içinden sevdiklerinizin yüzünde gülümseme oluşturacak olanı yazmak bile kendi başına çok kıymetli bir iş.

Etkileyici Yeni Yıl Mesajları | idefix

Kişiye göre yeni yıl mesajları

2019 yeni yıl mesajları içinde bin bir türlü alternatif var. Biraz sizin yaratıcılığınıza da kalmış bu mesajları yazarken kime yazdığınız bir o kadar önemli. Eşiniz, sevgiliniz, aileniz ya da dostlarınıza en uygun yeni yıl kutlama mesajlarını bulmak bu yüzden biraz zor olabilir. Eğer eşe ya da sevgiliye yeni yıl mesajı yazıyorsanız, gelecek yıl için yine “birlikte” ve sevgiyle olmaya vurgu yapabilirsiniz. “Yıllar her şeyi değiştiriyor biz hep aynı kalalım”, “Yeni yıl her şeyi yenilesin, bir sen eskisi gibi kal!” gibi içten mesajlar ile sevdiğinizin yüzüne ufak bir gülümseme koyabilirsiniz. Sevgiliye yeni yıl mesajının uzun olması gerektiğine inanıyorsanız, daha edebi ve aynı zamanda daha duygusal ifadeleri kullanabilirsiniz. Belki sevdiğiniz bir kitaptan ya da filmden yapılacak bir alıntı ya da hatırlattığınız bir an ile bu mesajı güçlendirebilirsiniz.

Aileniz için yazacağınız yeni yıl mesajında ise sizi büyüten, hayatı size öğreten anne babanıza ya da aile büyüklerinize teşekkürlerinizi de sunmayı ihmal etmeyin. “Bu dünyadaki en güvenli sığınağım senin kucağın, yeni yılda da ayrılmayalım, iyi ki varsın” gibi bir mesaj anne babalarınızı mutlu etmeye yeter de artar bile.

Eğer yakın dostlarınıza bir mesaj yazacaksanız da anahtar sözcük paylaştığınız zamanlar, dertler ve neşeler, güzel anılarınız olmalı. Yılların dostluğunuzu eskitemeyeceğine dair yeni yıl dileklerinizi de sunabilirsiniz. Samimiyetinize bağlı olarak eğlenceli yeni yıl mesajları yazmayı da tercih edebilirsiniz elbette. Söz konusu kurumsal yeni yıl mesajları olduğunda ise yeni yıl tebrikleri içeren mesajların “Yeni yılın yeni başarılara imza atacağımız bir yıl olması dileğiyle, yeni yılınızı tebrik ederim” gibi biraz daha resmi bir dilde, işle ilgili başarı dilekleri içeren ama aynı zamanda umut vadeden mesajlar olmasına dikkat edebilirsiniz.

Etkileyici Yeni Yıl Mesajları | idefix

Yeni yıl mesajına ilham kitaplar

Yeni yıl mesajı yazmak herkes için kolay bir iş olmayabilir. Bu yüzden mutlu yıllar mesajı içeren ilham verici pek çok kitap var. Sevdiklerinize hayatı sizinle paylaştıkları için teşekkür etmek için Bin Kere Teşekkür dediğiniz kitap ile ona unutulmaz bir hediye verebilirsiniz. Her güne bir cümle temasıyla kurgulanan Sevgi ve Dostluk Üstüne 365 Söz ile dostlarınız ve sevgililerinizle yaşamınızı, düşüncelerinizi, duygularınızı ve düşlerinizi paylaşabilirsiniz. Çok Sevgili Karıma ya da Çok Sevgili Arkadaşıma gibi kitap serileri sayesinde mesaj göndermek istediğiniz kişiye doğrudan bir armağan verebilirsiniz. Eğer sevdiklerinize yeni yılda aklındaki soruları giderecek bir şey hediye etmek isterseniz, Cevaplar Kitabı ile kafası karışmış hissettiği anlarda kendini yalnız hissetmemesini sağlayabilirsiniz.

Etkileyici Yeni Yıl Mesajları | idefix
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.