16,89 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Yüreğim Yangın Yeri E-Kitap Açıklaması

Hayat şiir vadisinde akan bir nehirdir. Pınarlar vardır yamaçlarda. Çiçekler açar vadide ama baharlarda değil. Duygular iç dünyamızın sesleridir. Şiirler bu dünyanın yankı dağlarıdır. Yankılar zamana vabestedir, ses göre değil. Yaşanan an'lar önemlidir insan için. Büyük olaylar herkesi sürükler. Fark edilmez duygular. Şiir an'lar içindir, devranlar için değil.

Bu çalışmada bir devrin kapanıp yeni bir devrin açıldığı zaman dilimlerinden sesler duyacaksınız. Ahir zaman dilimi diye nitelenen bu zaman diliminde hiç olmadığı kadar farklı acılar yansıdı ve yansıyor hayata. Yollar, zindanlar, hücreler, hicretler, nehirler, denizler, ölümler, kavuşmalar, beklemeler.. binlerce insanın hayatında unutulmaz karelere dönüştü.

Her gün farklı binler farklı milyonlar hikaye yazılır yeryüzünde. Günümüz teknolojisi ile yaşananlar an be an izlenir her yerde. Bigane kalınmaz, bana ne denilmez, görmedim duymadım olmaz, her bir olay kendi rengine göre etkiler kalpleri, düşünceleri, duyguları. Sonra nasıl olursa olur, bir bulut oluşur üstünde zihnin. Sonra da dökülür kelimeler ilham vadisinden aşağıya.

Bu kitaptaki şiirler, yaşanmışlıkları kısa hikayesidir aslında. Kiminde bir anne bir çocuk kiminde bir hayat bir umut vardır. Kimi bir yol olup uzanırken yeni ufuklar kimi de bin bir çile olur çıkış sırası beklenen zindanlarda.

Bazen geldiği gibi yazılıp bırakıldı bazen üzerinde düşünülüp ince elendi. Ama hepsinde zamanın desenleri var. Hepsinde bir devrin kokusu, rengi var. Ama her bir şiirde bir kalbin atışları var. Ya konuşmaları var ya susuşları var. Ya bakışları var ya kaçışları var.

 

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.