4/5 - 671 Kişi Yorum Yap
14,00 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

"Albert Camus"nün ( 1913-1960) en tanınmış, en çok yabancı dile çevrilmiş, en çok incelenmiş ve hala en çok satan kitaplar arasında yer alan "Yabancı", aynı zamanda yazarın en gizemli yapıtı. Ölümün egemen olduğu bir "varlık"ın en anlamsız olgularını saçma bir düzensizlik içinde yaşayan bu romanın başkişisi "Meursault", bir simge kahraman değildir, "adı" olmayan bir "Yabancı"dır; bu eksik kimlik, gerçeklikten algıladığı şeyi yapılandıramayan, yeniden örgütleyemeyen, ama gerçekliğin yankılarını yakalamaya çalışan bir boş bilincin imgesidir. Onun kayıtsızlığı ve edilgenliği, işte bu boş bilincin ürünüdür. Yabancı, büyüleyici gücünü, içinde barındırdığı trajedi duygusuna borçlu: Bir türlü ele geçirilemeyen anlamın sürekli aranması, bilinç ile toplumsal dünya arasındaki çatışma... Camus'yle buluşanların hiçbiri, onunla karşılaşınca hayal kırıklığına uğramamıştır. "Mutluluk, bir yerde ve her yerde hiçbir şey beklemeden dünyayı, insanları sevmektir," der Camus. Giderek daha çok sevilen bir yazar olması, onun bu sevgisinin yansımasından başka bir şey değildir.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%74,3
%19,3
%3,6
%1,4
%1,4
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

19.12.2019

Siz iç dünyanızda nasıl biri olursanız olun herkes sizi dışarıda nasıl biri olduğunuz ile suçlar.

Daha ilk cümlesiyle işte ben bu kitabı okumalıyım dedirten bir roman. Albert Camus ile ilk karşılaşmam Yabancı ile oldu. Başkahramanımız  dış dünyaya o kadar yabancı ki çevresine yansıttı davranışları  onun ne kadar umursamaz, hayata karşı bir gayreti kalmamış bir adam olduğunu düşündürür.Ama iç dünyasına girdiğimizde ise durumun ne kadarda farklı olduğunu çok net bir biçimde görebiliyoruz. Belki de beni en çok etkileyen karakterin içinde yaşadığı dünyadan bihaber olan çevresindekilerin onu yargılarken ne kadar acımasız olduğudur. Çünkü onlar ,kahramanımızda gördükleri davranışları “toplumsal değerler “ adı altında vicdansızlıkla,zalimlikle bir tutuyorlar.  Ama her şey salt görünen değildir.

29.11.2019

Sürükleyici

Kitap elime iki gün önce ulaştı. Şuan daha yarısındayım ve kitap gerçekten etkileyici... Herkese şiddetle tavsiye ederim!

09.09.2019

Muhteşem bir klasik

Tekrar tekrar okumaktan sıkılmadığım varoluş sancıları çektiren bir kitap

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız