4/5 - 654 Kişi Yorum Yap
6,50 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

"Albert Camus"nün ( 1913-1960) en tanınmış, en çok yabancı dile çevrilmiş, en çok incelenmiş ve hala en çok satan kitaplar arasında yer alan "Yabancı", aynı zamanda yazarın en gizemli yapıtı. Ölümün egemen olduğu bir "varlık"ın en anlamsız olgularını saçma bir düzensizlik içinde yaşayan bu romanın başkişisi "Meursault", bir simge kahraman değildir, "adı" olmayan bir "Yabancı"dır; bu eksik kimlik, gerçeklikten algıladığı şeyi yapılandıramayan, yeniden örgütleyemeyen, ama gerçekliğin yankılarını yakalamaya çalışan bir boş bilincin imgesidir. Onun kayıtsızlığı ve edilgenliği, işte bu boş bilincin ürünüdür. Yabancı, büyüleyici gücünü, içinde barındırdığı trajedi duygusuna borçlu: Bir türlü ele geçirilemeyen anlamın sürekli aranması, bilinç ile toplumsal dünya arasındaki çatışma... Camus'yle buluşanların hiçbiri, onunla karşılaşınca hayal kırıklığına uğramamıştır. "Mutluluk, bir yerde ve her yerde hiçbir şey beklemeden dünyayı, insanları sevmektir," der Camus. Giderek daha çok sevilen bir yazar olması, onun bu sevgisinin yansımasından başka bir şey değildir.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

Puanlamalar

%74,7
%19,2
%3,4
%1,2
%1,4
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

09.09.2019

Muhteşem bir klasik

Tekrar tekrar okumaktan sıkılmadığım varoluş sancıları çektiren bir kitap

04.09.2019

muhteşem

albert camusun okuduğum ilk kitabıydı. insanın bazen kilit noktası yaşadığı ve bundan dolayı hissizleştiğini anlatan çok etkileyici bir kitaptı. diğer kitapları da aynı şekilde çok güzeller.

19.08.2019

Etkileyici

Sürünün davranışlarından ve tepkilerinden farklı bir davranış ve tepki göstermenin sizin kalpsiz ve ruhsuz olarak damgalanmanıza neden olduğunu anlatan çok güzel ve etkileyici bir kitap. Dilinin oldukça yalın olması ve sayfa sayısının az olması nedeniyle kısa sürede okunabilecek bir kitap gibi gözükebilir ama fikrimce sindirile sindirile okunması gerekilen bir kitap.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız