Yabancı

Yazar : Albert Camus
Yayınevi : Can Yayınları

4/5 - 630 Kişi Yorum Yap
"Albert Camus"nün ( 1913-1960) en tanınmış, en çok yabancı dile çevrilmiş, en çok incelenmiş ve hala en çok satan kitaplar arasında yer alan "Yabancı", aynı zamanda yazarın en gizemli yapıtı. Ölümün egemen olduğu bir "varl ... Tamamını gör
6,50
ya da
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

"Albert Camus"nün ( 1913-1960) en tanınmış, en çok yabancı dile çevrilmiş, en çok incelenmiş ve hala en çok satan kitaplar arasında yer alan "Yabancı", aynı zamanda yazarın en gizemli yapıtı. Ölümün egemen olduğu bir "varlık"ın en anlamsız olgularını saçma bir düzensizlik içinde yaşayan bu romanın başkişisi "Meursault", bir simge kahraman değildir, "adı" olmayan bir "Yabancı"dır; bu eksik kimlik, gerçeklikten algıladığı şeyi yapılandıramayan, yeniden örgütleyemeyen, ama gerçekliğin yankılarını yakalamaya çalışan bir boş bilincin imgesidir. Onun kayıtsızlığı ve edilgenliği, işte bu boş bilincin ürünüdür. Yabancı, büyüleyici gücünü, içinde barındırdığı trajedi duygusuna borçlu: Bir türlü ele geçirilemeyen anlamın sürekli aranması, bilinç ile toplumsal dünya arasındaki çatışma... Camus'yle buluşanların hiçbiri, onunla karşılaşınca hayal kırıklığına uğramamıştır. "Mutluluk, bir yerde ve her yerde hiçbir şey beklemeden dünyayı, insanları sevmektir," der Camus. Giderek daha çok sevilen bir yazar olması, onun bu sevgisinin yansımasından başka bir şey değildir.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

Puanlamalar

%75
%19
%3,4
%1,3
%1,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

12.02.2019

Nobel...

   En başta farkındalık yaratmayacak, basit bir kitap gibi görünse de, sonralarda yalnızlığı gerçekten çok iyi anlattığını ve tanımladığını anlayabiliriz.   Camus kitapta sıradanlaşmış bir yalnız hayatı, gözler önüne seriyor. Sonrasında bu hayatı tepkisiz bir hale getirerek 'Gerçek bir yazar ve gerçek bir kitap nasıl olur?' sorusunun cevabını veriyor.    Kesinlikle okumalısınız...

07.02.2019

yalnızlığın tanımı

kitap bittiği an elimden bırakmam 15 dakika sürdü. içimdeki yalnızlığı hatırlattı hiç birşeyliği boşluğu ve tüm bunların aslında o kadar da üzücü ve yıkıcı olmadığını anlattı. hiç kimsenin aslında hissettiği gibi olmadığını bireyin içsel dünyasında bile kendisini ne kadar çok kandırdığını, olaylara, insanlara, nesnelere aslında haddinden fazla değer veriyormuş gibi gözükmenin insanın ruhunda daha derin bir boşluk ve umarsızlığa sebep olduğunu hissettiren bir yazın. kesinlikle farkındalık yaratabilecek türden. mutlaka okunmalı :)

08.02.2017

Farkındalık yaratıyor...

Kitabı dün okudum. 3 saate bitiyor zaten yavaş okuyorum ben. Tek söyleyeceğim bende bi etki bıraktı boşluk mu yoksa varlık mı anlamadım. Belki bende olan boşluğu hatırlattı. Okunmaya değer mutlaka okunması lazım bi eser.