Yabancı

Yazar : Albert Camus
Yayınevi : Can Yayınları

4/5 - 641 Kişi Yorum Yap
"Albert Camus"nün ( 1913-1960) en tanınmış, en çok yabancı dile çevrilmiş, en çok incelenmiş ve hala en çok satan kitaplar arasında yer alan "Yabancı", aynı zamanda yazarın en gizemli yapıtı. Ölümün egemen olduğu bir "varl ... Tamamını gör
6,50
ya da
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

"Albert Camus"nün ( 1913-1960) en tanınmış, en çok yabancı dile çevrilmiş, en çok incelenmiş ve hala en çok satan kitaplar arasında yer alan "Yabancı", aynı zamanda yazarın en gizemli yapıtı. Ölümün egemen olduğu bir "varlık"ın en anlamsız olgularını saçma bir düzensizlik içinde yaşayan bu romanın başkişisi "Meursault", bir simge kahraman değildir, "adı" olmayan bir "Yabancı"dır; bu eksik kimlik, gerçeklikten algıladığı şeyi yapılandıramayan, yeniden örgütleyemeyen, ama gerçekliğin yankılarını yakalamaya çalışan bir boş bilincin imgesidir. Onun kayıtsızlığı ve edilgenliği, işte bu boş bilincin ürünüdür. Yabancı, büyüleyici gücünü, içinde barındırdığı trajedi duygusuna borçlu: Bir türlü ele geçirilemeyen anlamın sürekli aranması, bilinç ile toplumsal dünya arasındaki çatışma... Camus'yle buluşanların hiçbiri, onunla karşılaşınca hayal kırıklığına uğramamıştır. "Mutluluk, bir yerde ve her yerde hiçbir şey beklemeden dünyayı, insanları sevmektir," der Camus. Giderek daha çok sevilen bir yazar olması, onun bu sevgisinin yansımasından başka bir şey değildir.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

Puanlamalar

%75
%19
%3,3
%1,3
%1,4
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

15.07.2019

Okunması gereken bir kitap.

Okumak için sabırsızlanıyordum sonunda kitabı satın aldım ve okumaya başladım. Kitaplığınızda bulunması gereken bir kitap.

11.07.2019

güzel bir kitap

KİTap çok akıcı okurken hiç sıkılmadım

02.07.2019

değişik

duygu hissetmeden, yarının düşmeden yaşayan bir adamın hayatını anlatan bir kitap. farklı değişik ve okunmalı diye düşünüyorum.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız