21,66 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Uzak Doğunun Kesişen Yolları E-Kitap Açıklaması

Tüm halkların geleneklerinde, kaynağa geri dönüş yolunu bulmak için yollara taş koyan hacıların efsaneleri vardır. Josephine Saint-Hilaire' in ”On Eastern Crossroads” adlı kitabı, bu açıdan değerlendirilebilir ve onun tarafından özenle toplanmış bu muhteşem parçaların her birinin, gerçeğin dokusuna kendi kıvılcımlarını eklediğini ve kadim dönemlerde yürümüş olanların adımlarını ortaya çıkardığını hissediyoruz. Konuların çeşitliliğinde ve eserde kişisel bir etki duygusu yoktur; kitapta yer verilen başlıklar özel bir ilgiyle değil, doğanın tüm güzelliğine duyulan sevgiden toplanmış bir çiçek çelengi gibidir. Pek çok seyahat sırasında, çalışmaya dahil edilen yeni katkının, hiçbir olumsuz düşünce olmadan eklendiğini ve böylece koleksiyonerin hayırseverlik çantasının yavaş yavaş doldurulduğunu hissedebilirsiniz. Hiç kimse, kitapta yer verilen geleneklere inanmaya zorlanmamaktadır. Okuyucunun tamamen özgürce ve rahatça incelemelerini yapması bizler için esastır.

Okuyucular, insanlık hikâyesinin yapıcı yönleriyle ilgili sezgilerini zenginleştirebilir ve ilham alabilirler. Böylece, ulusların zihinlerinin, o uluslardan çıkmış ve dünyaya hizmet eden dehaların, gelişerek ilerleyen kıvılcımlarının aktarımının çağlar boyunca nasıl korunduğunu görmekteyiz. Bu kıvılcımlar, kendimiz ve gelecek nesillerimiz tarafından eşit özenle korunmalıdır. Bu geleneklere hürmetle bakmamız, onları küçük düşürmememiz, sadece onları yapıcı ve takdir edici şekilde manevi ihtiyaçlarımıza uygulamamız esastır. Böylelikle geçmişten gelen yolcular geleceği selamlar!

Çoğu zaman, apokrifler, esas metinlerden alınan birçok gerçek izini korur. Asya halkları arasında dağılmış bu beklenmedik hikâyeleri ve meselleri keşfettikçe, toplumun şuur alanlarında tam olarak hangi görüntülerin yaşadığını öğreniyoruz. Altay'dan Seylan'a kadar insanlar, hayatlarının antik çağlardaki kısımlarını hatırlayıp, hikayelerini ulusun karakterine yaklaştırarak Büyük Öğretmenleri hayal ederler. Büyük düşüncenin şifrelenmiş parçalarını toplamak, halkların ruhlarını bir an için görmek demektir.

 

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.