Telli Haseki Hümaşah Sultan

Yayınevi : Maya Kitap

0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
Kösem Sultan odasına gelen Behram Ağa’ya adeta yalvarırcasına sordu. “Hamza nerede, biliyor musun?” Behram Ağa durumun ciddiyetini anlamıştı. Ancak elinden gelen bir şey yoktu. Kösem Sultan’sa yaşlı gözlerini ona dikip bir daha sordu ... Tamamını gör
17,50
ya da
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

Kösem Sultan odasına gelen Behram Ağa’ya adeta yalvarırcasına sordu.

“Hamza nerede, biliyor musun?”

Behram Ağa durumun ciddiyetini anlamıştı. Ancak elinden gelen bir şey yoktu. Kösem Sultan’sa yaşlı gözlerini ona dikip bir daha sordu.

“Onu bulabilir misin Behram? Bir an önce Hamza’yı bulmamız lazım. Tek çaremiz bu.”

Hümaşah Sultan… Osmanlı tarihinin üç önemli kadınını; Kösem, Turhan ve Şekerpare’yi, odalarına hapsettirip küçük düşüren bir Çerkez güzeli. Namı diğer Telli Haseki. Sultan İbrahim’in sekizinci ve son karısı olan Hümaşah Sultan, hasekiliği döneminde Osmanlı Sarayı’nın mutlak hâkimiydi. Dahası koca imparatorluğun kaderi iki dudağının arasındaydı.

Peki, ya Hamza? Kösem Sultan’ın yana yakıla arattığı bu delikanlının kimdi? Onu Telli Haseki karşısında bu kadar güçlü ve tehlikeli kılan sır ne olabilirdi?

İskender Fahrettin Sertelli, 17. yüzyıl Osmanlı’sında, Samur ve Amber Devri olarak adlandırılan bir dönemde geçen, aşk ve macera dolu tarihi romanıyla sizi soluksuz bırakacak. İmparatorluğu çökerten entrikalara, saray içi gizli hesaplaşmalara ve celladın gölgesindeki hayatlara tanık olun.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 312

Baskı Yılı: 2011

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 161

Baskı Yılı: 2011

Dili: Türkçe
Yayınevi: Maya Kitap

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

01.02.2011

Müthiş ve çarpıcı

Son dönemlerde gündemde olan Osmanlı saray hayatı, cariyeler, padişah eşleri ve anneleri gibi konularda birçok kitap çıktı. Bunlar arasında en son okuduğum kitap "Telli Haseki" hakikaten diğerleri arasından o kadar açık ara kendini öne çıkarıyor ki..

Okurken sanki bir bulut sizi alıyor o döneme ve topkapı sarayının üstüne uçuruyor. Mutlaka okumanız gereken tarihi bir roman. Tek kelime ile müthiş ve çarpıcı.