5/5 - 1 Kişi Yorum Yap
19,75 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

Bizim milletimiz derin bir geçmişe sahiptir. Bu düşünce bizi elbette altı, yedi asırlık Osmanlı Türklüğünden Selçuk Türklerine ve ondan evvel bu devirlerin her birine eşit olan büyük Türk devletine kavuşturur...."
işte bu düşünce, Türk milletinin varoluşundan sonsuza kadar yaşayacağına olan inancın ifadesidir. Gerçekten de Türkler, tarihin en eski devirlerinden itibaren millet ve devlet olarak varolmuşlar ve insanlığa pek çok medenî katkılarda bulunmuşlardır.
Tarihte bazı toplumların, belki de bir defa yaşadıkları ihtişam çağını, Türkler defalarca yaşamışlardır; bu millî hayatiyet, Türkler'i millet ve devlet olarak ebedî kılmıştır.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 368

Baskı Yılı: 2011

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 242

Baskı Yılı: 2011

Dili: Türkçe
Yayınevi: İlgi Kültür Sanat Yayınları

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

05.02.2012

Türkler ve Trihteki yeri

Ey büyük Türk ulusu!!!
Evet bu böyle ve bu ulusun yaratıkları çok daha  devasa... Altaylar'dan başlayan tarihimiz M.Ö. 20000'lerden büyük Türk devletleri, Skyten (Iskitler),
Sümerler, Hattiler, Hititler, Truvalılar daha sonra da İtalya'da Roma'ya temel olan Etrüsk'ler ve daha birçok ismi unutulmuş Antik çağ ve ondan evvel kurulanlar, Selçuklular, Osmanlılar ve Türkiye Cumhuriyeti... Kuzey Amerika'da yaşamış olan ve hala yaşayan birçok Kızılderili kabilelerinin soyununda Altaylar'dan geldiği açıkça belirlendi.  DNA analizleri bunu kanıtladi ve bu hakikat Almanya'da SCIENCXX mecmuasinda yayinlandi. Altay'lardan gelen bu insanlar Çinli, veya Moğol veya  Rus insanının suratına benziyor, Hayir tamamen bize benziyorlar... Savasçı , erkek, sözünde duran ve özelliklerini koruyan insanlar. Türkler kadar büyük ve onurlu bir tarihe sahip çok az ulus var dünya üzerinde.
Fransızlar (grand nation), US-Amerikalilar(Devşirme), Ruslar(Alkolik), İsrail veya Araplar hepsi fasarya, bizim kendimizi bilmemiz ve tanımamız gerek. Büyük Atatürk bu özeliklerimizi taniyarak bize haykiriyor ve bizi uyandırıyor:
"Ne mutlu Türküm diyene"

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız