13,06 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

Kitap 'Önsöz'ünden:

Kadim bilgiler ‘her başlangıç kendi dokusunun şekillendirdiği bir neticeyle bağlantılıdır’ demişler. Bir meyvenin tüm detaylarının ‘ilahi bir kodlama gibi’ bir tohumun içinde var olması gibi:

‘Tohum meyveden, meyve de tohumdan bağımsız değildir.’

Eğer bir tohum sağlıksız ise, örneğin hastalıklıysa, veya genetiğiyle oynanmışsa, o tohumdan sağlıklı bir meyve alma şansımız da olamayacaktır.

Tohum ile meyve arasında geçen süre, ‘iklim, toprağın mineraller vs açısından zengin ya da fakir olması, sulama, üretici ilgisi, bilgisi ve deneyimi vb. gibi’ bir tohum ile meyve (başlangıç ile netice) arasındaki bazı detaylara etki eden doğal şartları temsil edecektir.

Temeldeki niyeti zayıf (ve/ya hastalıklı) olan sosyal veya mesleki bir ilişkinin tarafları da ‘önünde sonunda’ başlangıçtaki sağlıksız niyetle yüzleşecek ve başlangıç, sonu doğrudan etkilemiş olacaktır.

Bu noktadan hareketle ‘genetik miras’ şeklinde özetlenen ‘atalarımızdan devraldığımız bazı özellikler’ – biz farkında olsak da olmasak da – yaşam yolculuğumuzu ve varacağımız nihai noktaları etkilemektedir.

Peki, genetik miras – yani bizi biz yapan öncü/başlangıç dokuları – değiştirilebilir mi?

Ve bu sayede nesilden nesile aktarılıp duran ve bazı durumlarda zehirli bir döngü şeklinde aynı aileye ait her ferdin hayat kalitesini doğrudan ya da dolaylı olarak etkileyen durumları olumlu şekilde dönüştürebilmek ve başlangıç niyetinedeki hasarlı ya da hastalıklı dokulara rağmen neticeyi olumlu yönde etkilemek mümkün müdür?

Bir başka deyişle, ‘başlangıcın farkındalığına ulaşıp sonu dönüştürerek, süregelen olumsuzluklar döngüsünü bir noktada kırarak olumluya çevirebilir miyiz?’

Kadim bilgilere göre bu sorunun cevabı ‘evet’.

Bunun için ‘başlangıç niyetini tespit etmek (original niyeti fark etmek), o niyete ait sağlıksız dokuları fark etmek ve dönüşüm yolunda kararlılık göstermek’ şart.

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız