4/5 - 159 Kişi Yorum Yap
11,80 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

"Zülfü büyük kapıdan bu romanıyla girmiştir."
-Yaşar Kemal-

Son Ada'nın adsız anlatıcısı, adını kendisinin koyduğu bu yeri "son sığınak, son insani köşe" olarak niteliyor. Anlattığı, nerdeyse bir ütopya: "Herkes elinden geldiği kadarını, içinden geldiği kadarını yapıyordu." Ancak bu durum uzun sürmez: Ülkenin darbeci başkanının emekliliğini huzur içinde geçirmek için adaya yerleşmesi, bu cennet adada yaşayanların huzurunu kaçıracaktır.

Başkan, Son Ada'yı her tür "anarşi"den kurtarmaya kararlıdır. Adanın halinden hoşnut toplumunu "çoğunluğun oyları neyi işaret ediyorsa onu yaparak" oluşturduğu "kurul"lar eliyle yönetmeye, adanın ağaçlıklı yolunu "park ve bahçe geleneklerine göre düzenlenmiş" bir hale getirerek başlar. Görünüşte her şey demokratik geleneklere uygundur.

Ütopya tam bir distopyaya dönüşürken, başta martılar, bu gidişe başkaldıranlar da vardır...

"Livaneli'nin bu benzersiz yaratıcı romanında, insan yapısı otoriteyle karşı karşıya... Yazar bizi dünyamız üzerinde yeniden düşünmeye çağırıyor. Mutlaka okunmalı."
-Prof. Lenore Martin, Harvard Üniversitesi-

"Romanı bitirdiğinizde, bir yurdu yok eden kişilerin, küçük bir adayı da kolaylıkla yok etmesinin doğal olduğunu anlıyorsunuz."
-Hasan Akarsu, Cumhuriyet-
(Tanıtım Bülteninden )

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 196

Baskı Yılı: 2015

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 170

Baskı Yılı: 2013

Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

 

Puanlamalar

%69,2
%19,5
%6,3
%1,9
%3,1
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

21.04.2020

Sade ve güzel

Gerçekten çok beğendim sade bir kullanılarak sürükleyici bir kitap olmuş hiç bitmesin dediğim kitaplardan oldu.

21.04.2020

Sade ve güzel

Gerçekten çok beğendim okuduğumda bitmesin dediğim kitaplardan oldu. Sade bir dil olduğu için sürükleyici bir kitap tavsiye ediyorum. Masal gibi okudum bitti.

14.04.2020

Çok iyi

Acaba daha ne olabilir ki diye merakla elinizden bırakamayacağınız bir hikaye...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.