4,5/5 - 111 Kişi Yorum Yap
11,80 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

"Zülfü büyük kapıdan bu romanıyla girmiştir."
-Yaşar Kemal-

Son Ada'nın adsız anlatıcısı, adını kendisinin koyduğu bu yeri "son sığınak, son insani köşe" olarak niteliyor. Anlattığı, nerdeyse bir ütopya: "Herkes elinden geldiği kadarını, içinden geldiği kadarını yapıyordu." Ancak bu durum uzun sürmez: Ülkenin darbeci başkanının emekliliğini huzur içinde geçirmek için adaya yerleşmesi, bu cennet adada yaşayanların huzurunu kaçıracaktır.

Başkan, Son Ada'yı her tür "anarşi"den kurtarmaya kararlıdır. Adanın halinden hoşnut toplumunu "çoğunluğun oyları neyi işaret ediyorsa onu yaparak" oluşturduğu "kurul"lar eliyle yönetmeye, adanın ağaçlıklı yolunu "park ve bahçe geleneklerine göre düzenlenmiş" bir hale getirerek başlar. Görünüşte her şey demokratik geleneklere uygundur.

Ütopya tam bir distopyaya dönüşürken, başta martılar, bu gidişe başkaldıranlar da vardır...

"Livaneli'nin bu benzersiz yaratıcı romanında, insan yapısı otoriteyle karşı karşıya... Yazar bizi dünyamız üzerinde yeniden düşünmeye çağırıyor. Mutlaka okunmalı."
-Prof. Lenore Martin, Harvard Üniversitesi-

"Romanı bitirdiğinizde, bir yurdu yok eden kişilerin, küçük bir adayı da kolaylıkla yok etmesinin doğal olduğunu anlıyorsunuz."
-Hasan Akarsu, Cumhuriyet-
(Tanıtım Bülteninden )

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 196

Baskı Yılı: 2015

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 170

Baskı Yılı: 2013

Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

 

Puanlamalar

%75,7
%14,4
%7,2
%0,9
%1,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

15.07.2019

Mutlaka okunmalı !!

Kitap gerçekten akıcı okurken sıkılmazsıniz gerçekten aldığınızda pişman olmicaksiniz. Ve bir kitap daha var Bir kedi bir adam bir ölü onu da okumalısınız.

10.07.2019

kahvenizi hazırlayın ve bir köşede okumaya başlayın.

Martı sesleri ve ada esintisiyle tatlı tatlı başlayan kitap, her sayfada yükselerek, en nihayetinde okuyucuyu derin düşünceler girdabına atıyor.Basit olay örgüsüyle, oldukça güçlü bir hikaye olmasıyla okuyucuda; tam anlamıyla dingin bir etki bırakıyor. kahvenizi hazırlayın ve bir köşede okumaya başlayın.

27.05.2019

Her kitaplıkta bulunmalı

Çok güzel sade ve akıcı bir anlatımla hikaye anlatılmış.Bence her kütüphanede bulunması gereken kitaplardan biri.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız