29,23 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Sistem-Türkçe roman E-Kitap Açıklaması

‘Sistem’
Ön Söz
Dünya hiç bir zaman yeterince adil bir yer olmadı.Açıkçası hiç bir zaman tamamen adil olarak nitelendirebileceğimiz bir yer olacağını da düşünmüyorum. Çünkü hırs,aç gözlülük,hiç bir zaman elindekiyle memnun olmama ve her zaman daha fazlasını isteme insanoğlunun doğasında var.Çünkü insan kendi emeğiyle sahip oldukları,kendi kazandıklarıyla yetinemiyor.Her zaman daha fazlasını,çok daha fazlasını istiyor.Hepimiz çok farklı koşullarda,çok farklı imkanlarla geliyoruz bu hayata.Ancak ne durumda olursak olalım nedense sahip olduklarımızla bir türlü mutlu olamıyoruz.
Savaşların,açlığın,fakirliğin,köleciliğin,aklınıza gelebilecek kötü olan hemen hemen her şeyin temelinde bu var. İnsanın kendisine yetecek olandan çok daha fazlasını istemesi,sanki sonsuza kadar yaşayacakmış,hiç yaşlanmayacak,hatta ölmeyecekmiş gibi yaşaması,kendi çıkarları uğruna insanları yönlendirmesi,kandırması,sömürgesi,öldürmesi,işkence etmesi... Bu örnekler uzar gider. Peki ne zamana ve nereye kadar ? Bunun bir sonu var mı?
Pek sanmıyorum. Ama en azından şu gerçeği biliyorum ki insan insanın efendisi olamaz. Peki ya Kıyamet? Kıyamet,kendi kendine kopmayacak,çok zeki olduğunu zanneden insan kopartacak kıyameti yaptıklarıyla.

 

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.