Serenad

Yayınevi : Doğan Kitap

4,5/5 - 401 Kişi Yorum Yap
Roman okumak istiyorsanız... Her şey, 2001 yılının Şubat ayında soğuk bir gün, İstanbul Üniversitesi'nde halkla ilişkiler görevini yürüten Maya Duran'ın (36) ABD'den gelen Alman asıllı Profesör Maximilian Wagner'i (87) karşılamasıyla başlar ... Tamamını gör
19,75
ya da
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

Roman okumak istiyorsanız...

Her şey, 2001 yılının Şubat ayında soğuk bir gün, İstanbul Üniversitesi'nde halkla ilişkiler görevini yürüten Maya Duran'ın (36) ABD'den gelen Alman asıllı Profesör Maximilian Wagner'i (87) karşılamasıyla başlar.

1930'lu yıllarda İstanbul Üniversitesi'nde hocalık yapmış olan profesörün isteği üzerine, Maya bir gün onu Şile'ye götürür. Böylece, katları yavaş yavaş açılan dokunaklı bir aşk hikâyesine karışmakla kalmaz, dünya tarihine ve kendi ailesine ilişkin birtakım sırları da öğrenir.

Serenad, 60 yıldır süren bir aşkı ele alırken, ister herkesin bildiği Yahudi Soykırımı olsun isterse çok az kimsenin bildiği Mavi Alay, bütün siyasi sorunlarda asıl harcananın, gürültüye gidenin hep insan olduğu gerçeğini de göz önüne seriyor.

Okurunu sımsıkı kavrayan Serenad'da Zülfü Livaneli'nin romancılığının en temel niteliklerinden biri yine başrolde: İç içe geçmiş, kaynaşmış kişisel ve toplumsal tarihlerin kusursuz Dengesi.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%85,5
%8,7
%3,6
%1
%1,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

02.07.2019

Okunmalı

kitabı okuyalı 2 yıldan fazla zaman oldu. aklımda kalan ve Türkiye'nin yakın tarihini pek fazla bilmeyen biri olarak o dönemde ülkemize Almanya'dan gelen ve çalışan kişilerin olduğunu öğrendim ve yaşadıklarını daha ayrıntılı öğrenme ihtiyacı hissettim. bana katkısı olan ve beni geliştiren bir kitap oldu. tavsiye ederim.

25.06.2019

Vasat

Gereksiz detaylar ve uzatmalarla bitirirken çok fazla sıkıldığım kitap oldu. Hikaye kötü değil ancak akıcı değil ilgi çekici değil. Zaman kaybı oldu benim için. Diğer livaneli kitaplarını severken bunu hiç beğenemedim.

06.06.2019

mükemmel!!!

Serenade für Nadia müziği eşliğinde okudum. Sizi kitabı araştırmaya ve meraklandırmaya teşvik ediyor ve bu mükemmel bir şey. Duygusal yoğunluklar ve kitabın akıcılığı insanı okumaya teşvik edecek yeterlilikte.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız