4/5 - 476 Kişi Yorum Yap
19,75 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

Roman okumak istiyorsanız...

Her şey, 2001 yılının Şubat ayında soğuk bir gün, İstanbul Üniversitesi'nde halkla ilişkiler görevini yürüten Maya Duran'ın (36) ABD'den gelen Alman asıllı Profesör Maximilian Wagner'i (87) karşılamasıyla başlar.

1930'lu yıllarda İstanbul Üniversitesi'nde hocalık yapmış olan profesörün isteği üzerine, Maya bir gün onu Şile'ye götürür. Böylece, katları yavaş yavaş açılan dokunaklı bir aşk hikâyesine karışmakla kalmaz, dünya tarihine ve kendi ailesine ilişkin birtakım sırları da öğrenir.

Serenad, 60 yıldır süren bir aşkı ele alırken, ister herkesin bildiği Yahudi Soykırımı olsun isterse çok az kimsenin bildiği Mavi Alay, bütün siyasi sorunlarda asıl harcananın, gürültüye gidenin hep insan olduğu gerçeğini de göz önüne seriyor.

Okurunu sımsıkı kavrayan Serenad'da Zülfü Livaneli'nin romancılığının en temel niteliklerinden biri yine başrolde: İç içe geçmiş, kaynaşmış kişisel ve toplumsal tarihlerin kusursuz Dengesi.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%78,8
%14,6
%3,4
%1,3
%1,9
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

09.06.2020

Livaneli farki

Gercekten bir solukta okudum diyebilirim..hikaye karakterler cok iyi islenmis..tavsiye ederim

18.04.2020

Zülfü livaneli klasiği

Çok güzel ve akıcı bir kitap Zülfü Livaneli'nin diğer kitapları gibi kesinlikle okunması gereken bir kitap.

15.04.2020

Hüzünlü, cesur ve unutulmaz bir hikaye...

Bazen okuduklarınız huzurlu etkisi ile susmak istersiniz...İşte Serenad'da tam olarak bu etkisi yaratıyor ve kitap bitince sadece susup bu huzurlu hikayeyi hissetmek istiyorsunuz. Hepimiz hayatımızı rutinlerimizin peşinde koşup, görevlerimizi yerine getirmeye çalışarak geçiriyoruz. Maya Duran'da bu hayatı yaşarken, karşısına çıkan hikaye ile hayatını anlamlandırmayı seçişinin öyküsü Serenad... Hüzünlü, cesur ve tarihin tozlu sayfalarını gün yüzüne çıkaran bu hikaye ile umarım okuyan herkes kendi cesur hikayesini yazmak için bir ilham alır. Maya, Nadia, Ayşe......ve bütün cesur kadınlar gibi...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.