4,5/5 - 442 Kişi Yorum Yap
19,75 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

Roman okumak istiyorsanız...

Her şey, 2001 yılının Şubat ayında soğuk bir gün, İstanbul Üniversitesi'nde halkla ilişkiler görevini yürüten Maya Duran'ın (36) ABD'den gelen Alman asıllı Profesör Maximilian Wagner'i (87) karşılamasıyla başlar.

1930'lu yıllarda İstanbul Üniversitesi'nde hocalık yapmış olan profesörün isteği üzerine, Maya bir gün onu Şile'ye götürür. Böylece, katları yavaş yavaş açılan dokunaklı bir aşk hikâyesine karışmakla kalmaz, dünya tarihine ve kendi ailesine ilişkin birtakım sırları da öğrenir.

Serenad, 60 yıldır süren bir aşkı ele alırken, ister herkesin bildiği Yahudi Soykırımı olsun isterse çok az kimsenin bildiği Mavi Alay, bütün siyasi sorunlarda asıl harcananın, gürültüye gidenin hep insan olduğu gerçeğini de göz önüne seriyor.

Okurunu sımsıkı kavrayan Serenad'da Zülfü Livaneli'nin romancılığının en temel niteliklerinden biri yine başrolde: İç içe geçmiş, kaynaşmış kişisel ve toplumsal tarihlerin kusursuz Dengesi.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%81,8
%11,5
%3,7
%1,2
%1,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

29.12.2019

Etkileyici bir kitap!

Okurken olaylar, kişiler gerçek miydi diye meraklanıp araştırdığım ve gerçek olduklarını öğrendiğimde bir insanın bile tarihi ne kadar değiştirebileceğini bir kez daha anlayıp karışık duygular yaşadığım ve daha çok hüzünlenip, üzüldüğüm ve etkilendiğim bir kitap. Tavsiye ederim.

25.12.2019

Harika!

Akıcı bir dil ile yazılmış, sonunda vay be dedirten bir kitap. Zülfü Livaneli bir efsane!

11.12.2019

çok güzel

çok beğendiğim hatta kitabın içinde öğrendiğim bazı bilgileri araştırmak gereği duyduğum bir kitap oldu. ve diyorsunuz ki keşke insanlar birbirini ırk dil din ayırmadan sadece insan olarak görebilse..

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız