4,5/5 - 425 Kişi Yorum Yap
19,75 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

Roman okumak istiyorsanız...

Her şey, 2001 yılının Şubat ayında soğuk bir gün, İstanbul Üniversitesi'nde halkla ilişkiler görevini yürüten Maya Duran'ın (36) ABD'den gelen Alman asıllı Profesör Maximilian Wagner'i (87) karşılamasıyla başlar.

1930'lu yıllarda İstanbul Üniversitesi'nde hocalık yapmış olan profesörün isteği üzerine, Maya bir gün onu Şile'ye götürür. Böylece, katları yavaş yavaş açılan dokunaklı bir aşk hikâyesine karışmakla kalmaz, dünya tarihine ve kendi ailesine ilişkin birtakım sırları da öğrenir.

Serenad, 60 yıldır süren bir aşkı ele alırken, ister herkesin bildiği Yahudi Soykırımı olsun isterse çok az kimsenin bildiği Mavi Alay, bütün siyasi sorunlarda asıl harcananın, gürültüye gidenin hep insan olduğu gerçeğini de göz önüne seriyor.

Okurunu sımsıkı kavrayan Serenad'da Zülfü Livaneli'nin romancılığının en temel niteliklerinden biri yine başrolde: İç içe geçmiş, kaynaşmış kişisel ve toplumsal tarihlerin kusursuz Dengesi.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%83,2
%10,6
%3,8
%1,2
%1,2
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

08.10.2019

gerçekten başarılı

arkadaş tavsiyesi üzerine başlayıp, iki günde bitirdiğim;yazarın daha başka kitaplarını araştırıp edinmeye gayret ettiğim akıcı ve merak uyandırıcı bir kitap...

30.09.2019

Mükemmel

Hayatımda okuduğum en güzel kitap diyebilirim. Her bir sayfada uyandırdığı merak duygusu, akıcılığı, Zülfü Livaneli'nin anlatıcılığı, kitabın içeriği, mesajı, hissettirdikleri... Kitap hiç bitmesin isteyeceksiniz..

18.09.2019

Muhteşem

Elinizden bırakamayacağınız, bıraktığınızda da aklınızın orda kalacağı bir kitap. Arkadaşımın hediyesi çok severek okudum ve ben de alıp başka arkadaşıma hediye ettim. Unutamayacağım kitaplar arasında kesinlikle. Ayrıca anlatılan bazı tarihsel olaylar insanda merak uyandırıyor ve konuyla ilgili başka kitap arayışlarına giriyorsunuz. Çok güzel bir Zülfü Livaneli romanı...

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız