Serenad

Yayınevi : Doğan Kitap

4,5/5 - 382 Kişi Yorum Yap
Roman okumak istiyorsanız... Her şey, 2001 yılının Şubat ayında soğuk bir gün, İstanbul Üniversitesi'nde halkla ilişkiler görevini yürüten Maya Duran'ın (36) ABD'den gelen Alman asıllı Profesör Maximilian Wagner'i (87) karşılamasıyla başlar ... Tamamını gör
19,75
ya da
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

Roman okumak istiyorsanız...

Her şey, 2001 yılının Şubat ayında soğuk bir gün, İstanbul Üniversitesi'nde halkla ilişkiler görevini yürüten Maya Duran'ın (36) ABD'den gelen Alman asıllı Profesör Maximilian Wagner'i (87) karşılamasıyla başlar.

1930'lu yıllarda İstanbul Üniversitesi'nde hocalık yapmış olan profesörün isteği üzerine, Maya bir gün onu Şile'ye götürür. Böylece, katları yavaş yavaş açılan dokunaklı bir aşk hikâyesine karışmakla kalmaz, dünya tarihine ve kendi ailesine ilişkin birtakım sırları da öğrenir.

Serenad, 60 yıldır süren bir aşkı ele alırken, ister herkesin bildiği Yahudi Soykırımı olsun isterse çok az kimsenin bildiği Mavi Alay, bütün siyasi sorunlarda asıl harcananın, gürültüye gidenin hep insan olduğu gerçeğini de göz önüne seriyor.

Okurunu sımsıkı kavrayan Serenad'da Zülfü Livaneli'nin romancılığının en temel niteliklerinden biri yine başrolde: İç içe geçmiş, kaynaşmış kişisel ve toplumsal tarihlerin kusursuz Dengesi.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%86,3
%8,3
%3,8
%0,5
%1,1
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

25.02.2019

Çok güzel!

Tarihteki gerçek olaylara dayandırılan müthiş bir konu, Livaneli'nin muhteşem kurgusu ve bir nefeste okunup biten ve ardından çok düşündüren harika bir eser.

15.02.2019

Etkinden Kolay Çıkılmıyor

Z.Livaneli ile tanışma kitabım olduğundan ben de yeri çok farklıdır. Struma gemisiyle ilgili kısımlar hala zihnimde canlanır. Sevdiğini gözlerinin önünde kaybetmek çok acı. İnanilmaz bir kurguya sahip. Kolay okunan ve akıcı kitaplardan.

26.08.2018

Hakikaten güzel

ben okudum çok güzel ve akıcı bir roman kesinlikle tavsiye ederim