53,80 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Sağlığım Harika “Tamamlayıcı Tıp Bilgileri“ E-Kitap Açıklaması

Kitabımda doğu tıbbı olarak, bütün sağlığın merkezi olduğuna inandığım Hint tıbbı - Yoga çakraları, Japon sistemi -Kiko, Reiki, Shiatsu, Feng-Shui, Kristaller, Bitkiler ve özellikle hastalıklara neden olduğuna inandığım “ bilinçaltı kalıplarımız” anlatılmaktadır.. Kitabımda, çok uzun yıllar sağlıklı yaşayabilmek, doktor ve hastanelerden uzak durarak, kendinizin doktoru olabilmeniz için gerekli bilgileri bulabilmenizi amaçlıyorum. Rahatsızlıklarınızın kökenine inerek, özellikle ruhsal ve psikolojik boyutta başlayan sorunların, kökünden çözmenize yardımcı olmak istiyorum.
Aslında “hastalık” diye bir konu doğada yoktur. Sadece doğanın bize küçük hediyeleri olarak “ ders paketleri” vardır. Her hastalık bir ders paketidir. Bize bir şeyler öğretmek isteyen ders paketi. Yaşamımızda doğru gitmeyen bazı şeyler olduğunu anlatır bu dersler. Gerek ruh, gerekse zihin ve en sonda bedende ortaya çıkan bazı rahatsızlıkların tercümanıdır bu dersler. Dersleri iyi öğrendiğimiz anda sorun çözülmüş, hastalık diye de bir şey kalmamıştır. Çünkü hastalık = yaşam dersleridir.
Batı tıbbına saygı duyarak, herkesin mutlaka doğu tıbbını da keşfetmesi gerektiğine inanıyorum. İnsanların, doktor sesinden çok kendi İÇ SESİNİ dinlemesi gerek. İç sesimizi dinlemeye alışırsak, aslında bütün sağlık, gereken ilaçlar, bakım, hepsi içimizdeki sestedir. Betonlarla kapladığımız şehirlerimizde, topraktan ve doğadan tamamen koparak, iç sesimizi dinlemeyi unuttuk. Hastalıkların en büyük nedeni “doğadan kopmuş” olmamızdır.
Doğayla bütünleşerek, doğa enerjisine bağlanarak, verilen dersleri başarıyla öğrenerek, sonsuz sağlık ve mutluluğu bulmamız çok kolaylaşır.

Sağlık, yaşamın merkezi. İnsanoğlu, sağlığını korumak için her gayreti sarfetmelidir. Batı tıbbı ile doğu tıbbı elele verince, sağlık başarısına ulaşırız. Koruyucu hekimlik ile, tamamlayıcı tıp da bu konulara dahil olduğu zaman, sağlıklı olarak 100 yaşına gelmek çok kolay ve rahat olacaktır.
İngilizce hastalık “DISEASE” olarak söylenir.
Kelimeyi bölersek “dis – ease” ;
Ease : Huzur, rahatlık, kolaylık anlamındadır.
Dis : Olumsuzluk ekidir. Yani: Huzur, rahatlık, kolaylık, neşe, keyif eksikliğine “HASTALIK” adı verilmiştir.

Batı tıbbında hastanın şikayeti alınır, çeşitli araçlarla tanı konulur, reçete yazılır ya da cerrahi girişimde bulunulur. İlaçsız tedavi yok gibidir. Merkezinde “hastalık” vardır.
Doğu tıbbında ise her hasta bir bütündür. Bedeni, psikolojisi, enerjisi, bağışıklık sistemi ile bir bütündür. Bir anlamda hastalık değil hastanın kendisi vardır. Hastalıkların gerçek kaynağı, sebebi vardır.
Batıda yaşadığımız için, batı tıbbından yararlansak da, tamamlayıcı tıp olarak mutlaka doğu tıbbıyla desteklememiz çok yararlı olur. Kitabımda, çok uzun yıllar sağlıklı yaşayabilmek, doktor ve hastanelerden uzak durarak, kendinizin doktoru olabilmeniz için gerekli bilgileri bulabilmenizi amaçlıyorum.

 

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.