99,52 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

İSA VE ESSENİLER E-Kitap Açıklaması

İSA VE ESSENİLER

Mesih’in Görevi ve Ölü Deniz Parşömenlerine dair Yeni Anlayış

Hristiyanlığın kökenlerinin ve İsa’nın öğretisinin içeriğinin resmi versiyonu, Eski Kilise’deki siyasi çekişmelerin sonucudur. Ölü Deniz Parşömenleri’nin ortaya çıkması, insanlardan özenle gizlenmesi, Pandora'nın Kutusu’nu açmış ve Kilise’de ne kadar dogma ve sansür olduğunu göstermiştir. İsa ve Esseniler, İsa’nın bir kişi olarak, olduğu şekliyle eylemlerinin ve o zamandaki İsrail’in günlük gerçeklerinin ayrıntılı bir açıklamasını verir.

Kumran Esseni topluluğu, İsa’nın öğretilerinin daha eski geleneklerle, uluslararası ve agnostik bir türde bağlantısı hakkındaki fikirlerin odak noktası haline geldi. Bu kitap, topluluğun doğası ve amacı ile İsa ve Vaftizci Yahya’nın doğumu ve yetiştirilmeleri konusunu anlatıyor. Ayrıca, Musa, Ezekiel, Daniel ve diğerleriyle ilgili önemli Eski Ahit hikayelerinin özlü yorumlarını veriyor ve antik tarihe de şaşırtıcı bir anlayış sağlıyor.

Bu olağanüstü döküman, yeni bir tarihsel araştırma biçimini temsil ediyor ve birçok açıkta kalan sorularımızı ve yanlış yorumlarımızı düzeltiyor. Modern bir araştırmacıyla Mesih’in zamanında yaşayan Kumran Esseni topluluğunun bir üyesi arasındaki, geçmişte kalmış hafızaya erişmiş bir kişi aracılığıyla, önceki bir hayata geri dönüş yoluyla doğrudan diyalog kurma şeklindedir. Ölü Deniz sinekleri hakkındakiler de dahil olmak üzere, buradaki bilgiler samimi ve gerçektir ve İncil’e ait birçok resim ve ifadeler düzeltildi ve eklenmiştir.

Bu kitap modern dünyamızın inşasında birçok insandan daha büyük bir role sahip olan bir kişi olan İsa’nın yaşamının ve çalışmasının yeni bir ifşasının başlangıcına damgasını vuruyor.

 

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.