E-Kitap
Ruhçuluk
17,33 TL

Elektronik kitap ürününüzü Kobo cihazlarından veya Kobo uygulamasından okuyabilirsiniz. Fiziki teslimat olmayacaktır.

Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
Satın aldığım E-Kitaplarımı iade edebilir miyim?
E-Kitap iadesi olmayan bir dijital üründür. Ancak ürünün ayıplı olması halinde (içerik problemleri, teknik sorunlar vb) cayma hakkı kullanılabilir.

Ruhçuluk E-Kitap Açıklaması

Tasavvuf, kendi özü itibariyle, felsefeye de, onun çocuğu olan “pozitivist kafa”ya da sığmaz. Doğrusu, “illiyet - kozalite” dedikleri, sebeb ve sonuç arasındaki tek el ve “değişmez” münasebet, bugün fizik ilminde bile geçerliliğini kaybetmiş, hakikat denizinin ancak kabuk tarafına âit bir durum olsa gerek. Ruh sözkonusu olunca aynı ânın tekrarı caiz olmaz; “aynı suda iki kere yıkanılmaz” hikmeti, esasen bu hakikati dile getirmekte ve bu sırra yaklaşım yolu açmaktadır.

Netice itinariyle, tasavvuf, felsefe olmadığı gibi, herhangi bir mistik usûlü, yahut nefs tezkiyesi (yoga) yolu da değildir. O şeriatle başlar ki, İslâm’ın iç oluş ve batınî eriş rejimi olduğu söylenmiştir. Bu ancak “kendi kendine benzer” hikmetin üzerinde duracağız...

 

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.