29,30 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

ÖZGÜR SÖZLER E-Kitap Açıklaması

Öğrenmek ve öğrendiklerini yazarak başkalarına aktarabilmek güzel bir erdemdir. Sadece okumak, belki de çok bencilce bir tutkudur. Çok okuyan bir insanın cehalet perdesini açıp, penceresinden daha uzaklara bakabileceğine ve geniş ufuklarda düşünebilme yeteneğine sahip olabileceğini söyleyebiliriz. Ancak unutulmamalıdır ki, böylesine bilgili bir kişinin kendisine ve ancak sınırlı sayıda dinleyenlerine katkısı olabilir. Öte yandan derinliğine okuyup araştıran, sürekli öğrenme felsefesine inanarak çalışan bir insanın öğrendiklerini kaleme alması ve başka nesillere aktarması harikulade bir sorumluluk ahlakıdır.

Bir cahilin kaleminden akan mürekkeplerle yazılan bir metin kirlilikten başka bir şey değildir. Takdire şayan olan; sürekli okuyup araştırmak, öğrenmek ve akıl almaz bir biçimde genişleyen bilgi dünyasında mutlak doğruları bilme iddiasında bulunmaksızın yazarak, bildiklerini başkalarıyla paylaşmaktır.

Bu kitap içerisinde asırlardır düşünce dünyamıza yeni ufuklar kazandıran fikir ve bilim insanlarının özlü sözlerinden seçilmiş örnekler sunulmaktadır.

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.