4,5/5 - 13 Kişi Yorum Yap
14,83 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

"Osmanlı'nın sırrı nedir" sorusunun cevabını arayan yazarın Osmanlı kuruluş döneminin dinamiklerini ve felsefesini bugünkü dille inşa ettiği romandır. Duvarları süsleyen "Ey Osmancık; beğsin. Bundan sonra öfke bize, uysallık sana; güceniklik bize, gönül alma sana; suçlama bizde, katlanma sende; bundan böyle, yanılgı bize, hoş görmek sana; aciz bize, yardım sana; geçimsizlikler, uyuşmazlıklar, anlaşmazlıklar, çatışmalar bize, adalet sana; kötü göz bize, şom ağız bize, haksız yorum bize, bağışlama sana. Ey Osmancık bundan böyle, bölmek bize, bütünlemek sana; üşengenlik bize, gayret sana; uyuşukluk bize, rahat bize, uyarmak şevklendirmek, gayretlendirmek sana" gibi sözler bu kitabın eseridir.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 376

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 351

Baskı Yılı: 1996

Dili: Türkçe
Yayınevi: Ötüken Neşriyat

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

03.05.2013

işte okunmya değer bi kitap

Ben de çok uzun zaman önce okumuştum ve uzun süre etkisinden kurtulamamıştım... Okunmaya en değer kitaplardan bence.

30.10.2011

Herkes okumalı...

Elimizde malesef Osmanlı devleti üzerine yazılmış çok az tarihi roman var. Nedense yazarlarımız bu işe pek girmiyorlar. "Osmancık" bence "Devlet Ana" ile beraber bu tarzda yazılmış en önemli eserdir.
Osman Gazi´nin hayatının anlatıldığı bu tarihi romanı bir çırpıda okumuştum. Herkese tavsiye ederim...

28.11.2004

Mükemmel bir eser

Çok uzun zaman önce okuduğum ve beni çok etkileyen bir eser. Bence herkes okumalı, milli klasiklerimiz arasında diye düşünüyorum. Maalesef insanımız son dönem popüler yazarların, çoğu içi boş kitaplarına heves ediyor. IDéEFIXE web sitesinde, bu ve benzeri eserlerin hiçbirisinde okuyucu yorumu bulunmuyor. Çok büyük bir talihsizlik.
Tarık Buğra'nın kitapları başlı başına bir hazine. Osmancık kitabı, yıllar önce TRT tarafından "KURULUŞ" adı altında TV'ye aktarıldı. Ne yazık ki yıllar boyunca tekrarlarını çok az gördük ekranlarda. Çünkü ekranlar saçma sapan hayali kahramanlar, ağa dizileri, mafya dizileri, kan-vahşet görüntüleri, sözümona sevda! dizileri ve iğrenç futbol programları tarafından istila edildi. Ahvalimiz ise ortada. Ve böyle olmaya devam ettiği sürece, Şeyh Edabali'nin öğütlerini bilmediğimiz ve tutmadığımız sürece benliğimizden çok şey kaybedeceğiz. Geri dönmemek üzere...

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız