25,42 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Okul Psikoloğunun Anıları 3 E-Kitap Açıklaması

Saat 10:12 günlerden Çarşamba
Nimet Hanım geldi. Öğrencilerin, müdürün yeni aldığı arabasının sağ tarafını çiviyle çizdiğini anlattı.
*
Geçen yıl mezun ettiğimiz erkek öğrencilerin müdürün odasına bakarak sigara içtiğini söyleyenler oldu. Sigara nedeniyle dayak yiyenlerin bu şekilde intikam aldığı konuşuluyor.
*
Pek çok öğrenci ileride mafya olmak istediğini söylüyor. Doktor, avukat, mühendis olmak isteyen kalmadı. Nedeni televizyon dizileri olsa gerek. Mafya olmak için sınav kazanıp para bulup okumak gerekmiyor. Yoksul öğrenciler de bunu bildiğinden kısa yoldan güce, paraya kavuşmak istiyor olmalılar.
*
Müdür yardımcısı, Volkan’ın bilgisayar odasının kapısını çarparak okulu terk ettiğini, giderken de mafya olup bütün öğretmenleri öldürüp okulu da yakacağını söylediğini dile getirdi.
*
Volkan’dan haber alınamıyor.
*
Volkan’ın babası geldi. Oğlunun nerede olduğunu bilemeyeceğini söyledi. Bırakın kayıp bildiriminde bulunmak için karakola gitmeyi, arabanın altında kaldığını duysam arkamı dönüp bakmam, böyle evlat olmaz olsun, dedi.
*
Müdür söyledi; dün gece yarısından sonra okula hırsız girmiş. İdare odalarındaki bilgisayarları çalmışlar. Bilgisayar odasını da zorlamışlar ama girememişler. Çaldıkları bozuk paraları bile döke saça kaçan acemi hırsızların eski öğrencilerimiz olabileceği konuşuluyor.
*
Saat on bire doğru polis telsizlerinin sesi duyuldu. İki polis müdürle konuştu. Kırılan kapıları, camları incelediler, tutanak tutup gittiler.
*
Müdür, dedektif gibi hırsızları aramaya çıktı. Önce okul geneline şu bilgiyi yaydı. Güya hırsızlar parmak izi bırakmıştı. İzlerin kime ait olduğu kapı ve pencere kollarının, koparılmaya çalışılan kabloların titizlikle incelenmesi sonucu tespit edilmişti. Çok sürmeyecek polisler okula gelecek, sınıftaki hırsızları tuttuğu gibi karakola götüreceklerdi... Ancak, bilgisayar hırsızları, suçlarını itiraf ederlerse müdürün onlara affetme ihtimali vardı. Böylece hapis yatmaktan kurtulma olanağı doğacaktı.
*
Bilgisayar hırsızları, birbirlerini ihbar etmek suretiyle kendilerini ele verdiler. Volkan’ın da hırsızlar arasında olduğu söyleniyor.
*
Müdür yardımcısı geldi. Mezun ettiğimiz ve şu anda eğitimlerini yaptığımız öğrencilerin hırsız olduğunu, kim bilir başka kimlere zarar verdiklerini, gelecekte belki de üç kuruş için cinayet işleyeceklerini, bunun hepimiz adına büyük bir utanç anlamına geldiğini söyledi.

 

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.