17,33 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Mizahi Cin Vakaları E-Kitap Açıklaması

Mete ve Ali üç uzaylı cin ile konuşmaya devam ettiler, ikindi vakti gelmişti Mete ve Ali camiye namaz kılmak için camiye gittiler geri döndüklerinde ise mahalle mezarlığının dibinde insanların düğün merasimi başladı, çalgı eşliğinde oyun havaları, kadınlı erkekli sıradan bir eğlenceli mahalle düğünüydü. Mete ve Arkadaşı düğünü uzaktan izlemeye gittiler, mezarlıkta bulunan diğer cinler de Mete ve Ali’ye katılarak düğün alanına intikal ettiler ancak Üç uzaylı Cin cezalı oldukları için katılamadılar. Mete, Ali ve yanındaki Cin gurubu insan kılığına girip insanlardan aşırdıkları lüks kıyafetleri giydi içlerinden biri BMW X6’ya diğeri Mercedes SLS AMG’ye dönüştü diğer cinler Mete ve Ali de bu cinlere bindi, mezarlıktan geldikleri anlaşılmasın diye sokağın sonundan usulen bu otomobil ile mahalleye giriş yaptılar.
Mete: Vay canına harika değilmi BMW X6 şimdi trilyonlarca lira eder çok lüks, bu arabayı ben süreyim. A kusura bakma cin kardeş.
Ali: Mercedes’i de ben süreyim bari.
Tüm düğün halkı bu iki lüks araçla sokağa giriş yapan misafirleri izlediler, düğün alanına giriş yapıldı araba stop etti, araçtan inen lüks kıyafetli misafirlere hayran kalan düğün görevlileri onları özel VİP masaya oturttular ne de olsa bu misafirler zengin olduğuna göre Gelin ve Damat’a iyi hediyeler ve para takarlar diye düşündüler hepsine yemeklerin en güzeli oyunlarda en güzel pozisyon verildi, yediler içtiler oynadılar salladılar yakışıklı kılıkları ile kızların gönlünü çaldılar. Düğünün eğlence kısmı bitmişti sıra takı merasimine gelmişti, altınlar dolarlar avrolar ve hediyeler yıkıla gidiyordu her kes kendi bütçesine ve planına göre gelin kısmı geline damat kısmı da Damat’a takı takıyordu. Sıra cinlere gelmişti. Onlarda para aracı soğan kabukları idi her cin üç ay boyunca biriktirmiş oldukları soğan kabuklarını ceplerinden çıkararak evli çiftlere takmaya başladılar onları gören insanlar büyük bir şaşkınlıkla izlemeye başladılar, düğün sahipleri ise önlerine geçerek.
Durun arkadaşlar siz dalga mı geçiyorsunuz soğan kabukları da nedir lüks arabalarla ve giysilerle buraya geldiniz yediniz içtiniz eğlendiniz dalga mı geçiyorsunuz, pazardan 10 liraya 5 kilo soğan gelir içerisinden bir poşet kabuk çıkar neyin peşindesiniz siz.
Ali ve Mete de bu cinlerin önde gelenlerine dönerek:
Siz acemi cinler misiniz hiç mi insan düğününe gitmediniz bizdeki para aracı lira veya dövizdir sizin gibi soğan kabukları kullanmıyoruz biz.
Cinlerin önde geleni olan Uysen de diğer cinleri toplayarak:
Haydi zamanda yolculuk yapıyoruz şapşallar sizler adam olmazsınız ki âdem de değilsiniz zaten.
Zamanda geriye giderler ve hepsi bir anda takı töreninin başına döner. Mete ve ALİ, Uysen’e dönerek:
Paraları zarflara koyuyoruz işte bu şekilde haydi kabukları zarflara koyup buradan tüyelim.
Tüm cinler kabukları zarfların içerisine koyarak takı sandığına atarlar ve bir dakika sonra gelin ve damatla vedalaşarak düğün alanından lüks araçları ile ayrılırlar. Arabayı süren Mete Uysen’e yönelerek:
Abi bizim düğünlerimiz böyle, bedavadan kız vermiyorlar yedirir içirir sonra da geçirirler maalesef bu dünyada sistem böyle.
Uysen: Vah vah kardeşim siz bizden daha vahşiymişsiniz sayende insanları daha yakından tanıdım sırf dış görünüşümüzden dolayı bizlere o kadar yakın davrandılar ki kendi yakın akrabalarına dahi bize verdikleri kadar yüz vermediler oysa biz şurada matah bir yerde yaşayan doğanın sunduğu şekilde yaşayan varlıklarız. Bu arada sen de çok uyanıksın cin olmadan adam çarpıyorsun.
Mete: Sıradan insanım ağabey, bu ıssız acunda saf kalınır mı av olursun maazallah.
Cinler tekrar mezarlığa geri döndüler Mete ve Ali üç uzaylı cin ile tekrar görüştüler.
Virtan: Hoş geldiniz nerede kaldınız uzaktan uzaktan izlemekten başka bir şey yapamadık ne lezzetli yemekler yediniz siz öyle.
Ali: Sizlere de getirdik buyurun yiyin.
Bade- nuş: Teşekkür ederiz zahmet ettiniz.
Uysen: Haydi arkadaşlar yedik içtik eğlendik şimdi de korkutuyoruz ne de olsa üç aylık birikimimizi bu iki işe yaramaz insanlara taktık zaten kız tarafını pek gözüm tutmadı ne de olsa bizim diğer cin arkadaşlara az çektirmemişler.
Düğün merasiminin bitmesine az bir vakit kalmış bazı insanlar düğün alanından ayrılmış garsonlar da masaları yavaş yavaş temizlemeye başlamıştı. Artuk adlı bir mezarlık cini elektrik dalgaları göndererek tüm elektronik sistemlerin kısa devre yapmasına sebep oldu, yatsı vaktiydi her yer kapkaranlık oldu, diğer bir Cin siyah dumanlar üreterek insanların nefeslerini kesip öksürmelerine neden oldu. Liderleri Uysen ise kendisinden sonraki varisine yönelerek:
Haydi Tekir, Haydi evlat görelim maharetini, göster kendini haydi.
Tekir, Badem bıyıklı orta yaşlı zayıf ve sıska mavi gözlü bir insan kılığına girip mezarlık sınırından insanlara görünerek:
Yeteer, uyuyoruz ulan şurada bir türlü rahat bırakmadınız, rev rev rev bu ne yahu sabahtan beri oynarsınız, yer içer bakarsınız korkutuyorum sizi HO ooh.
İnsanlar havada asılı duran bu insan kılıklı varlığın kendilerine bağırdıklarını ve düğün alanının karanlık matem alanına dönmüş halinden de etkilenerek korkup oradan buraya kaçışmaya başladılar, herkes bağıra bağıra düğün alanını terk etti, gelin Damat’a yönelerek.
Çok korkuyorum, bu geceyi burada geçirmeyeceğiz herhalde dimi haydi arabamıza binip kaçalım buradan.
Damat: Yıllardır bu geceyi bekliyorum ben nereye gidiyorsun böyle, yedin içtin takılarını ziynetlerini aldın şimdi de kaçıyor musun?
Gelin: O ne demek oluyor Avni, gel otele gideriz bende bu anı bekliyordum haydi buluruz bir yolunu.
Avni: olmaz öyle yağma, bu evde kalacağız.
Gelin: O zaman babamın evine gidiyorum ben.

Mezarlık cinlerinin ortalığı karıştırdığını gören Kateri, ekibine yönelerek:
İyi ki bu evrenden değiliz, ne oluyor bunlara böyle, hey reis ne oluyor burada siz aklınızı mı kaybettiniz hani medeni olacaktık.
Uysen: Burası cinlerin sürgün bölgesidir evlat sen de eğlenmene bak ya da istirahatinizi böldüğüm için kusura bakmayın.
Mete: Abi bırakın bu işleri hadi dönelim işimize zaten yeterince koktular.

Uysen: Tekiiir, miision complete.
Tekir: To be to continued…

 

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.