9,95 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

MARS PRENSESİ E-Kitap Açıklaması

MARS PRENSESİ-EDGAR RICE BURROUGHS

Mars Prensesi, Amerikalı bir yazar olan Edgar Rice Burroughs tarafından yazılmış bir fantezi romanıdır. Barsoom serisinin ilk romanı olup macera, aşk ve gizem içeren etkileyici bir eserdir. Yayınlanmasını takip eden yıllarda oldukça popüler hale gelmiş ve gezegensel romantizmin ufuk açıcı bir örneği olmuştur. Roman sert bir çöl ortamına sahip, ölmekte olan bir gezegende, yani Mars'ta geçiyor. Romanın bu mekanı 19. yüzyılın sonlarında ve 20. yüzyılın başlarında geniş çapta popüler hale gelen astronom Percival Lowell'in çalışmalarına dayanmaktadır.

Barsoom serisi; Jack Vance, Ray Bradbury, Arthur C. Clarke, Robert A. Heinlein ve John Norman gibi 20. yüzyılın tanınmış birçok kurgu yazarlarına ilham vermiştir.

Romanın ana karakteri olan John Carter eski bir askerdir. Dünya'da başlayan macerası gizemli bir şekilde Mars'a ulaşmaktadır. Dünya'daki yer çekimine oranla Mars'ta oldukça yükseğe zıplama kabiliyeti ona, Marslılara karşı oldukça büyük bir avantaj sağlamaktadır. Bu yeteneği sayesinde karşısına çıkan birçok engeli aşmış, hatta büyük kahramanlıklar bile yapmıştır. Okurken adeta kendinizi ayrı bir dünyada hissedeceğiniz bu roman, türünün nadir eserlerindendir. Şimdiden keyifli okumalar dileriz.

 

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.