5/5 - 9 Kişi Yorum Yap
9,25 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

Raymond Roussel (1877-1933) çağdaş Fransız yazınının büyük öncüleri arasında sayılır. Gerçeküstücüler, yazının ve gerçeğin sınırlarında bir iç deneyimin ürünü olan şiirlerini ve düzyazılarını göklere çıkarırlar. Breton onu "Lautreamont'la birlikte tüm çağların en büyük büyücüsü" olarak niteler; Dali, bir yangından tek bir kitabı kurtarması gerekse, bu kitabın onun tek romanı "Locus Solus" olacağını söyler, Leiris de ülküsel bir yolcu olarak görür onu. Ama Roussel hayranları gerçeküstücülerle sınırlı değildir. Yüzyılımızın büyük düşünürlerinden Michel Foucault onun üzerine koca bir kitap yazar. "Yeni Roman"ın iki önemli öncüsü, Alain Robbe-Grillet ve Michel Butor onu büyük bir yazı ve kurgu ustası sayarlar, çünkü, "Locus Solus"un da tanıklık ettiği gibi, Raymond Roussel imgelemin sınırlarını öncelikle ayrıntılarda zorlar.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 208

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 196

Baskı Yılı: 2010

Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

04.02.2017

Çeviri

Türkçeyi modernleştirme çabalarına kurban giden bir çeviri olmuş.

07.10.2009

Locus Solus yeni baskısını istiyoruz.

Tekrar basılıp yayınlanmasını istediğim bir eser.

31.08.2009

Bu güzel kitaptan kurtları mahrum bırakmayın lütfe

Bu kitabın ismini yıllar evvel duydum ve unuttum. Sonra bir müşterim bu kitabı sürekli aradığını söyledi. Kitap kurdu olarak ben meraka sardım. Ve bu kitabı istiyorum. Lütfen bu güzel kitabı kitap insanlarından mahrum etmeyin. Merakla bulup okumayı çok istiyorum.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız