4/5 - 59 Kişi Yorum Yap
11,80 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

Romanları çok satanlar listesinden inmeyen, ödüller alan, 30 dile çevirilen, sinemaya ve tiyatroya aktarılan Zülfü Livaneli, Leyla'nın Evi'nde her biri ayrı bir dünyadan gelen insanların hayatlarını bir İstanbul romanında kesiştiriyor...

Boğaziçi'nde Bosnalılar Yalısı'nda doğup büyümüş paşa torunu Leyla Hanım, yalının yeni sahibi Ömer Cevheroğlu tarafından sokağa atılır ve mahallenin çocuklarından gazeteci Yusuf'un Cihangir'deki bekâr evine sığınmak zorunda kalır. Yusuf'un sevgilisi Rukiye ("sahne adı"yla Roxy), Almanya'da peep show'larda modellik yapmış, hip-hop tarzı müzik yaparak "yırtmaya" uğraşan bir Almancı kızıdır.

Leyla Hanım, yalının yeni sahipleriyle görüşmeye çalıştığı bir gün, Ömer Bey'in babası, Kadızade Konağı'nın emektar vekilharcı, dört kuşaktır konaklarda hizmetkârlık yapan bir aileden gelen Ali Yekta Bey ile tanışır.

Her biri ayrı bir dünyadan gelen bu insanların hayatlarının kesişmesi, onları hem kendilerini hem de birbirlerini değiştirecekleri, kimi zaman acılı kimi zaman eğlenceli bir sürece sokacaktır.

Leyla'nın Evi, bir yanıyla da "ev" üstüne bir roman: "Çünkü imparatorluk yıkılırken bütün Osmanlı tebaası acı çekti ve herkes birbirinin evine yerleşti."

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 284

Baskı Yılı: 2012

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 236

Baskı Yılı: 2012

Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

 

Puanlamalar

%76,3
%11,9
%5,1
%3,4
%3,4
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

18.12.2019

Livaneli

Livaneli kitaplarının sürükleyici ligi harikaydı

03.12.2019

çok güzel kitap

Livaneli akla gelince akan sular duruyor. insan okudukça okumak istiyor.

15.08.2019

Livaneli Klasiği

Livaneli’nin kitabı yazmasına vesilen olan olay Boğaz’da yaptığı bir motor gezisi. İnsanları izlerken nasıl karakterlere sahip oldukları hakkında düşünmeye başlar. Motorda her tarzdan insanlar mevcut ve Livaneli kitapta bu insanlara yer verir. Sade ve bir o kadar da akıcı olan klasik Livaneli kitaplarından biri olan Leyla’nın Evi’ni okurken nasıl bittiğini asla anlamayacaksınız.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız