4/5 - 8 Kişi Yorum Yap
14,10 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

Ronald Wright yirmiden fazla dile çevrilen çoksatar kitabı İlerlemenin Kısa Tarihi'nde bizi Sümerler, Mayalar, Mezopotamya, Roma, Mısır, Çin gibi kadim uygarlıklarda kapsayıcı bir geziye çıkarıyor. Bu kısa ama görkemli gezide uygarlık dediğimiz dikkat çekici deneyin aslında ne kadar kırılgan olduğu konusunda bizi uyarıyor. Antropoloji ve arkeolojinin bulgularını düşünceyle örerek geçmiş uygarlıkların yükselişi ve çöküşünün bizim medeniyetimiz hakkında neler öngördüğünü söylüyor.

İlerlemenin Kısa Tarihi en son olarak Martin Scorsese'nin yapımcılığında Stephen Hawking gibi bilim adamlarını ve Margaret Atwood gibi yazarları biraraya getiren "Surviving Progress" isimli belgesele esin kaynağı oldu ve birçok ödül aldı.

"İçinde yaşadığımız devri bu kadar iyi ve yakından kavrayan, zamanımız açısından bu kadar önemli bir kitap okumamıştım diyebilirim. Jared Diamond hasedinden çatlayacak!"
Robyn Williams, ABC

"Akıllıca, vakitlice ve zekice... Hiç böyle bir kitap okudunuz mu, okuyacak mısınız bilmiyorum, ama bunu mutlaka okumalısınız. Wright kimi yazarların 1300 sayfada yaptıkları şeyi 132 sayfada yapmayı başarıyor."
Paul Williams Roberts, Globe and Mail

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 192

Baskı Yılı: 2012

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 155

Baskı Yılı: 2012

Dili: Türkçe
Yayınevi: Aylak Kitap

 

Puanlamalar

%62,5
%25
%0
%0
%12,5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

08.02.2015

BENCE DE İLERLEMEYELİM..

´Sarsıcı..dehşet verici..´gibi reklamı yapılan kitaplara hep kuşkuyla yaklaşırım.Ancakÿ;bilgilendirici,okunabilir.Evet insan tarihindeki tüm uygarlıkların insanların yine kendi faaliyetlerinin sonucu yıkılmıştır.Ancak günümüzdeki ´İLERLEME´ fikride Kapitalizmden gelmiyor mu?Buna rağmen -anti-kapitalizmi de önermiyorum- diye bağlamış olmamış bence.

03.04.2013

Bir kitap okudum, hayatım değişmedi.

Kitap hem eğitici hem de eğlendirici ama tanıtımında bahsedildiği kadar sarsıcı bir kitap değil. Çok büyük beklentilere girmeden okursanız sıkılmazsınız ve illa ki yeni bir şeyler öğrenirsiniz.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.