4,5/5 - 272 Kişi Yorum Yap
9,25 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

İlk Basımı 1937 yılında “Yeni Kitapçı” tarafından basılan roman, Sabahattin Ali’nin roman türünde ilk eseridir. Öykü yazarı olan Ali’nin bu eseri MEB Ortaöğretim 100 Temel Eser Listesinde yer almaktadır.

YKY tarafından ilk olarak 1999 yılında basılan roman günümüzde YKY (Yapı Kredi Yayınları) tarafından basılmaya devam edilmektedir. Kitabın editörlüğü Ayfer Tunç, yeni kapak tasarımı ise “Nahide Dikel” tarafından yapılmıştır.

 

1985 yılında Sinema filmine uyarlanan romanın filminde Talat Bulut, Derya Arbaş ve Ahmet Mekin’in rol almış, filmin yönetmenliğini ise “Feyzi Tuna” üstlenmiştir.

 

Kuyucaklı Yusuf konusu itibariyle ailesinin katledilmesiyle sahipsiz kalan dokuz yaşındaki Yusuf’un olayı soruşturmak için Kuyucak’a gelen Nazilli Kaymakamı Selahattin Bey tarafından evlatlık alınması ve çocuğun daha sonraki hayatı anlatılmaktadır. Edebiyat eleştirmenlerine göre Yusuf karakteri, köyden şehre göç edip şehir hayatına uyum sağlayamayan insan tipinin habercisi olarak değerlendirilmektedir.

 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

Puanlamalar

%83
%11,5
%3
%0,7
%1,9
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

10.07.2019

Kitaplığınızda olması gereken bir kitap

Haftasonu dışarıya çıkmama engel olacak kadar güzeldi. Karakter Yusuf'un  duygularını adeta kalbinizde hissediyorsunuz. Yazar tabi ki sonunda yine şaşırtmayı başarmıştı. Şiddetle tavsiye ediyorum.

02.07.2019

harika

o dönemim Türkiye durumunu anlatan akıcı, bir kitap. okurken sonunu merak ederek okumuştum.

17.05.2019

Kuyucaklı Yusuf

Kuyucaklı Yusuf'u okurken kendinizi olayın içinde buluyorsunuz soluksuz bir şekilde(okuyucunun bakış açısına göre değişir bu). Eser kurgu bakımından ve anlatı dili bakımından okuyucu sıkmıyor. Bir solukta okuyacağınız bir eser. Herkesin kütüphanesinde bulunması gereken Türk klasiklerinden bir tanesi.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız