27,99 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Kültürlü Et E-Kitap Açıklaması

Kültürlü Et Nedir?

Kültürlü et, hayvan hücrelerinin in vitro hücre kültürleri ile üretilen bir et türüdür. Bu, hücresel tarımın bir şeklidir.

Kültürlü et, geleneksel olarak rejeneratif ilaçlarda kullanılan doku mühendisliği teknikleri kullanılarak üretilir. Kültürlü et kavramı, kültürlü et üretimi üzerine bir makalenin ortak yazarlığını yapan ve dünyanın in vitro et araştırmalarına adanmış ilk kar amacı gütmeyen kuruluşu New Harvest'i kurduktan sonra 2000'lerin başında Jason Matheny tarafından popüler hale getirildi.

Kültürlü et, et üretimi, hayvan refahı, gıda güvenliği ve insan sağlığının çevresel etkisi gibi önemli küresel sorunları ele alma potansiyeline sahiptir.

Nasıl Yararlanacaksınız

(I) Aşağıdaki konularla ilgili bilgiler ve doğrulamalar:

Bölüm 1: Kültürlenmiş Et
Bölüm 2: Biyoteknolojik Gıdalar
Bölüm 3: Quorn
Bölüm 4: Bioart
Bölüm 5: Hücresel Tarım Derneği
Bölüm 6: Elden Çıkarma
Bölüm 7: Gıda Vs. Yem
Bölüm 8: Et yerine geçenlerin listesi
Bölüm 9: Eko-Ekonomik Ayrışma
Bölüm 10: Hücresel Tarımın Zaman Çizelgesi
Bölüm 11: Doku Kültürü
Bölüm 12: Yeni Hasat

(II) Kültürlü etle ilgili en çok sorulan soruları yanıtlamak.
(III) Kültürlü etin birçok alanda kullanımına ilişkin gerçek dünyadan örnekler.
(IV) Kısaca açıklamak için 17 ek, 266 kültürlü et teknolojilerini 360 derece tam olarak anlamak için her sektörde gelişen teknoloji.

Bu Kitap Kimler İçin

Profesyoneller, lisans ve lisansüstü öğrenciler, meraklılar, hobiler ve her türlü kültür eti için temel bilgi veya bilgilerin ötesine geçmek isteyenler.

 

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.