51,99 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

İkna ve Manipülasyon Sanatı E-Kitap Açıklaması

Hayatta iki rolden birini yaşarız. Ya manipülatörsünüz, ya da hedef ve kurban Küçük Adam...

Tüm ilişkilerimiz birbirimizi ikna etme üzerine kuruludur. İkna ile tüm hayatımızda ihtiyaç duyduklarımızı elde ederiz. Daha iyi bir maaş, daha güzel bir eş, daha iyi ilişkiler... Ne kadar ikna gücümüz fazla olursa, hayattan daha fazla pay alma şansımız olacaktır.

İnsanları ikna ile kontrol etme yöntemleri binlerce yıldır güç ve servet elde etmek isteyenlerce de kullanılmaktadır. Satıcılar, sihirbazlar, büyücüler, krallar, siyasiler, önderler, hatipler, insanları bir fikir veya ideal üzerine harekete geçirenler... Hepsi farklı seviyelerde manipülasyon tekniklerini insanları ikna edebilmek için kullanmaktadırlar.

Manipülasyon iletişimin büyülü tarafıdır. Kendi yararınıza kullanabildiğiniz gibi, etik kuralları aşarsanız kara büyü gibi kötüye de kullanabilirsiniz.

Manipülasyon her ne kadar günlük hayatta kötü manada kullanılsa da, aynı zamanda, etik kurallar çerçevesinde, en geniş içeriğin, yani duyguların, kişisel bilgilerin, tepkilerin, insan yaratılışının da işin içine dahil edilerek, her işimizde sürekli olarak yaptığımız ikna çalışmalarının en geniş uygulamasının da adıdır.

Sanılanın aksine, daha kuvvetli ikna argümanlarını kullanabilme yeteneği olan manipülasyon, insanları ikna etme üzerine bir mesleğe sahip olan herkesin bilmesi gereken teknikler içerir. Bu teknikler bizim ikna etmemiz kadar, bazen başkalarının da bizi ikna ederken kullandığı tekniklerdir.

Bu kitapta size en geniş örneklendirmeleri ile manipülasyonu anlatacağız. Aileden, iş dünyasına kadar paylaşacağımız örnekler, ikna sanatının ne kadar geniş bir çerçevede uygulanabileceğini size gösterecek.

Bu kitap kimlere uygun değildir?

- Hayatından, hayatın akışından memnun, söyleneni yapan, birileri tarafından çizilmiş ideal öğrenci, ideal vatandaş, ideal insan kalıplarında yaşayan ve gerçekleri görmekten, anlamaya çalışmaktan acı duyan kimseler için değildir.

- Kendisine verilene razı olan, hayatta hakkının ne olduğu, kendi hakkı olan neleri kaybettiği ile ilgilenmeyenler için değildir.

- Herkes tarafından bir iyilik timsali olarak kullanılan, herkese yardımcı olmak, sevdiklerinin yüklerini hafifletmek için onların yüklerini üstlenen, ama kimse tarafından destek görmediği için başkalarının yüklerini bile taşımak zorunda kalanlar için değildir.

- Korkan, korkuları ile hayatını yönlendiren, başkaları tarafından korkuları kullanılan kişiler için hiç değildir.

- Patronuna, doktoruna, avukatına, tamircisine, partisine, ailesine her an kendisinin iyiliği için çalıştıklarını düşünerek tam güven besleyenlere göre hiç değildir.

PEKİ SEN HAYATINA HANGİSİ OLARAK DEVAM EDECEKSİN? KASAP MI KOYUN MU?

 

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.