11,07 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

Edebiyatımızın en önemli yazarlarından Hüseyin Rahmi Gürpınar'dan dönemin toplumsal hayatına ve değerlerine dokunan bir polisiye... Yoksullukla mücadelesinde alkolü kendine eşikçi seçen Nafiz Efendi’nin kazara ortaya çıkardığı bir cinayet... İki Osmanlı zabıtası Seyit ve Remzi Efendilerin delilleri toplayışı, tanıkları ve şüphelileri sorgulamaları, elde ettikleri verilerden yaptıkları çıkarımlarla Türk polisiye tarihinin örnek eserlerinden biri olmakla kalmıyor, toplumsal değerlendirmeleriyle de dikkat çekiyor.
“Halk herhangi bir olaya merak sardırırsa onu telleyen pullayan havadis tellâlları, yalan ve kötü haberler borsası simsarları vardır. Ortaya uydurmasyondan öyle şaheserler çıkarırlar ki, halk bu aldatıcı yalanlara karşı akıl ve muhakemece en kuvvetli ve olgun olanlar bile yılda birkaç defa bu oltaların yemlerine tutulmaktan kurtulamazlar.”
“Biz sanatça o kadar ilkel ve o kadar geriyiz ki, birçok bakımdan büyüklerimizi çocuklarımızdan ayırt edemeyiz. Vara güleriz, yoğa güleriz, işte onun için bizde mizah gazetesi çıkarmak, Yenicami mektubu yazmak kadar kolaydır. Çocuk avutur gibi ceee deseniz okuyucuları kahkahadan bayıltırsınız. Güldürmenin bizde sanatla, fenle hiçbir ilişkisi yoktur. Bunun içindir ki, en kaba, ümmi adamlara komiklik rütbesi veririz. En kaba, iğrenç sözleri tuhaflık sanırız. Saf adamların bir kere gülme damarları sarsıldı mı artık ağlanacak şeylere de gülerler.”
 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız