E-Kitap
Kerem İle Aslı
17,33 TL

Elektronik kitap ürününüzü Kobo cihazlarından veya Kobo uygulamasından okuyabilirsiniz. Fiziki teslimat olmayacaktır.

Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
Satın aldığım E-Kitaplarımı iade edebilir miyim?
E-Kitap iadesi olmayan bir dijital üründür. Ancak ürünün ayıplı olması halinde (içerik problemleri, teknik sorunlar vb) cayma hakkı kullanılabilir.

Kerem İle Aslı E-Kitap Açıklaması

Kerem: Halk şairlerinin geleneksel yapısına uygun, duyarlı, yalın dille aşk deyişleri söyleyen bir ozandır. Gerçek adı Mirza Bey'dir (Kendi aralarında birbirlerini Aslı ve Kerem olarak çağırırlar). Ermeni keşişin kızı olan Aslı'ya vurulur. Aslı'ya çeşitli zorluklar sonucu kavuşur. Evlendiği gece, Aslı'nın giydiği bir büyülü bir elbise karşısında "ah" çekince kül olur.
Aslı: Ermeni keşişin kızıdır. Gerçek adı Kara Sultan'dır. (Kendi aralarında birbirlerini Aslı ve Kerem olarak çağırırlar). Babası, Kerem ile evlenmesine izin vermez ve kızını sürekli başka diyarlara götürür. Evlendikleri gece Kerem'in kül olmasıyla Kerem'den çıkan alevlerle saçı tutuşan Aslı da Kerem'in ardından ölür.
Padişah: Kerem'in babasıdır.
Hanım Sultan: Kerem'in annesidir.
Keşiş: Aslı'nın babasıdır.
Keşişin Karısı: Aslı'nın annesidir.
Sofu: Kerem’in yanından ayrılmayan arkadaşıdır.
Külhanbeyi: Halepli bir kabadayıdır.
Nur Yüzlü İhtiyar

 

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.