19,25 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Kendine Ait Bir Oda E-Kitap Açıklaması

"Yazarın yaratma sürecinin öyküsü…"

Kadının sadece edebiyatta değil, hayatta da yok sayıldığı dönemlerden geçti insanlık. Eğitim, kültür, iş, kazanç, hatta yaşam hakları elinden alınan kadınlar, erkek egemen bu dünyada bazen durumu kabullenerek, bazen canları pahasına mücadele ederek, bazen de erkek rollerine bürünerek yaşadılar. Erkek egemen toplum, kadının gücünden habersiz, üretkenliğinden kaygılı, yaratıcılığından kuşkuluydu.

Virginia Woolf, feminist düşüncenin başucu kitaplarından olan Kendine Ait Bir Oda’da işte bu düşünce yapısını ele alıyor. Kadınlar, yaratıcı ürünler ortaya koyamaz mı, yoksa tek sorun bunun için kendilerine fırsat verilmemesi midir? Shakespeare’in yazar bir kız kardeşi olsaydı neler yaşardı? Kadının yaratıcı yazın üretmesi için neye ihtiyacı vardır? Maddi güç? Yaratıcı zeka? Fikir özgürlüğü? Kendine ait bir oda?

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

14.06.2020

Her kadının okuması gereken bir eser

Bu kitabı okuduğumda aslında ne kadar şanslı olduğumuzu farkettim. Kadınların düşüncelerine yapmak istediklerine biraz da olsa değer verilen bir dönemdeyiz. W.Woolf çok değerli bir isim ve kadının kendini bulmasının, kendi içine dönmesinin ne kadar önemli olduğunu anlatmış. Herkesin okuması gereken bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.