4/5 - 44 Kişi Yorum Yap
15,85 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Kardeşimin Hikayesi E-Kitap Açıklaması

Serenad fırtınasından sonra Livaneli'den nefes kesen bir roman

Sakin bir balıkçı köyünde genç bir kadının cinayete kurban gitmesiyle başlar her şey. Dünyadan elini eteğini çekmiş emekli inşaat mühendisiyle genç, güzel ve meraklı gazeteci kızın tanışmasına da bu cinayet vesile olur. Kurguyla gerçeğin karıştığı, duyguların en karanlık, en kuytu bölgelerine girildiği hikâye, daha doğrusu hikâye içinde hikâye de böylece başlar. Modern bir Binbir Gece Masalı'nın kapıları aralanır. Ancak bu kez Şehrazad erkektir.

Kardeşimin Hikâyesi aşkın mutlulukta ulaşılacak son nokta olduğuna inananları bir kez daha düşünmeye davet eden, aşka, aşkın karmaşıklığına ve tehlikelerine dair nefes kesen bir roman. Her sayfada yeni bir gerçekliği keşfedecek, kuşku ile kesinliğin sınırlarında dolaşacaksınız.

Mantıksız gibi geliyor ama o sabah uyandığımda tuhaf bir haber alacağımı biliyordum. Karadeniz'in lacivert dalgalarıyla baş başa kalmış olan bu ıssız köyde geçen her gün birbirinin aynısı olduğu için burada insanların heyecanla konuşacağı olaylara pek sık rastlanmazdı. O günün de ötekiler gibi sessizce akıp gitmesi gerekirdi ama galiba başka şeyler olacaktı. O mahmur sabah saatlerinde bir cinayet haberi alacağımı bilmiyordum elbette ama bir haber gelecekti. Daha yataktan çıkmamıştım, gözlerim kapalıydı, arkalarında fosforlu çizgiler bırakarak yıldırım hızıyla hareket eden mor tavşanları izliyordum.

Ciltli:

Sayfa Sayısı: 330

Baskı Yılı: 2014

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 241

Baskı Yılı: 2013

Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

 

Puanlamalar
%65,9
%25
%4,5
%2,3
%2,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

08.01.2021

10/10

Okunması gereken akıcı ve hikaye yönünden etkileyici bir kitap...

25.10.2020

harika

kitabı bitirince sonunda şok oldum çok etkileciydi

24.10.2020

10/10

Kitap okuma alışkanlığı olmayan ben bile soluksuz okudum. Bir klişe ama gerçekten tek kelimeyle muhteşem. Zülfü Livaneli'nin bir kitabını okumaya başlayın zaten diğer bir bakmışsınız diğer kitaplarını da okuyorsunuz.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.