Kardeşimin Hikayesi

Yayınevi : Doğan Kitap

4/5 - 31 Kişi Yorum Yap
Serenad fırtınasından sonra Livaneli'den nefes kesen bir roman Sakin bir balıkçı köyünde genç bir kadının cinayete kurban gitmesiyle başlar her şey. Dünyadan elini eteğini çekmiş emekli inşaat mühendisiyle genç, güzel ve meraklı ga ... Tamamını gör
15,85
ya da
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

Serenad fırtınasından sonra Livaneli'den nefes kesen bir roman

Sakin bir balıkçı köyünde genç bir kadının cinayete kurban gitmesiyle başlar her şey. Dünyadan elini eteğini çekmiş emekli inşaat mühendisiyle genç, güzel ve meraklı gazeteci kızın tanışmasına da bu cinayet vesile olur. Kurguyla gerçeğin karıştığı, duyguların en karanlık, en kuytu bölgelerine girildiği hikâye, daha doğrusu hikâye içinde hikâye de böylece başlar. Modern bir Binbir Gece Masalı'nın kapıları aralanır. Ancak bu kez Şehrazad erkektir.

Kardeşimin Hikâyesi aşkın mutlulukta ulaşılacak son nokta olduğuna inananları bir kez daha düşünmeye davet eden, aşka, aşkın karmaşıklığına ve tehlikelerine dair nefes kesen bir roman. Her sayfada yeni bir gerçekliği keşfedecek, kuşku ile kesinliğin sınırlarında dolaşacaksınız.

Mantıksız gibi geliyor ama o sabah uyandığımda tuhaf bir haber alacağımı biliyordum. Karadeniz'in lacivert dalgalarıyla baş başa kalmış olan bu ıssız köyde geçen her gün birbirinin aynısı olduğu için burada insanların heyecanla konuşacağı olaylara pek sık rastlanmazdı. O günün de ötekiler gibi sessizce akıp gitmesi gerekirdi ama galiba başka şeyler olacaktı. O mahmur sabah saatlerinde bir cinayet haberi alacağımı bilmiyordum elbette ama bir haber gelecekti. Daha yataktan çıkmamıştım, gözlerim kapalıydı, arkalarında fosforlu çizgiler bırakarak yıldırım hızıyla hareket eden mor tavşanları izliyordum.

Ciltli:

Sayfa Sayısı: 330

Baskı Yılı: 2014

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 241

Baskı Yılı: 2013

Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

 

Puanlamalar

%77,4
%16,1
%0
%3,2
%3,2
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

02.03.2019

Aslında ruhunuzun hikayesi

Olmak istediğiniz ya da olduğunuzdan kaçmak istediğiniz bir zaman düşünün ve kendi hikayenizi yaratın. Roman kahramanının yaptığı tam da bu. Kitabı okurken sayfaların nasıl ilerlediğini anlamıyosun, çünkü onunla derinlerde bi yerlerde oluyosun. Romanın sonunda acımakla acımamak ve öfkeyle hüzün arası bir şey hissedeceksiniz.Aslında,kendinizi hangi duyguya ait hissedeceğinizi bilemeyecek ve derin bir nefes alıp "vay be çok iyiydi" diyeceksiniz.

09.12.2017

bayıldım

Harika bir kitap. kurgusuyla beni hemen içine çekti. Livaneli'nin huzursuzluktan sonra okuduğum ikinci kitabı... huzursuzlukta güzeldi ama bu kitaba bayıldım. bütün kitaplarını okumayı planlıyorum. Türk edebiyatına böyle güzel bir eser bıraktığı için zülfü Livaneli'ye çok teşekkür ediyorum.

17.05.2016

Bu kitabın yeri hep ayrı kalacak

Kitabın kurgusu beni çok etkiledi. 1günden kısa sürede bitirdim. Ben sadece Mehmet'in gazeteci kızala konuşmasında bazı yerlerde sıradan cevaplarının dışında kusursuz olduğunu düşünüyorum.