7,66 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

İslami pazarinde kadın olmak zordur. Kendini din âlimi gibi görünen softalar var ki, simgesi boynu, apaçık aşağılayan kocalar, kayınvalideler, maçolar, insan kılığına bürünmüş resimlerinde aranıyor "dişi" olarak görülür, onu mal, bir köle muamelesi yapar. Tarlada, bağda, bahçede çalışan, evde anne eşi olarak hizmet veriyor ve çalışan çalışanlar gibi 08:00 'de başlayıp akşam 17:00' biten sekiz yaşında bir mesaisi vardı. Kadın resmen köle gibi kullanılır.
İnsan olduğu unutulur. Kadınların Allah'ı katında ne kadar kutsal birer konuşmamız unutulmaz. Bu cinayetleri ki kadındır, kadına şiddet engellenemiyor. Devlet, kadın haklarını koruyacak yasalar çıkarmış olsa da hâlâ yetersiz. Kadını eşya gibi bir toplumda tasalar işe yaramaz. Kadın, hâlâ "gülmenin günah" olduğunu düşünüyorumen bir toplumda yaşama bekliyoresi yapıyor. Böyle düşünen insanlara göre kadına gülmek yasak! Kadın ağlamak, yaratılmış! "Elinizde tuttuğunuz bu kitap Bengül Dedeoğlu'nun rahibesi ilk öykü kitabını yazdı. Bir kadın önce, kadın fotoğrafları güzel bir anlatım ile okuyucuya aktaran yazar, Türk toplumunda kadın olmasında arayabilirsin.

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.