4/5 - 21 Kişi Yorum Yap
5,00 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması


Hz. Muhammed'in Hayatı, çağdaş bir siyer eseridir. Çağdaş Müslüman yazarın taşıması gereken sorumluluk bilinciyle kaleme alınan bu değerli eser, köklü bir araştırmanın ürünü olması yanı sıra, yazarının bir edib oluşuyla kazandığı farklı bir niteliğe de sahiptir.

Esere hakim olan üslup, bir taraftan rahat okunur ve anlaşılır olmayı hedeflerken, diğer taraftan konusunun gerektirdiği yoğunluğu rahatça sürdürebilmektedir. Kitabın anlatım üslubuyla kazandığı bu edebî değer, Arapça ilk kaynakları esas almasıyla kazandığı ilmî değerle birleşince kendisini emsallerinden ayıran temel nitelik, iddialı bir tarzda ortaya çıkmaktadır.

İngiliz asıllı Müslüman yazar Martin Lings (Ebû Bekir Sirâceddîn) üç yılını verdiği bu değerli araştırmasıyla, "siyer" ilimiyle uğraşan ciddi çevrelerin haklı takdirlerine mazhar olmuş ve eseri "S?RET ÖDÜLÜ"ne layık görülmüştür.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 504

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 343

Baskı Yılı: 2006


Dili: Türkçe
Yayınevi: İnsan Yayınları

 

Puanlamalar

%78,9
%15,8
%5,3
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

06.08.2019

DEĞİŞİM

Okuduğum kitaplar arasında gerçekten de bitmesini istemediğim tek kitaptır.

12.07.2014

Tavsiye

Okumanın insani yormadığı, o günleri yaşadığı bir eser. Herkese tavsiye ediyorum. Şahane...

07.10.2008

Okunmalı

Hem İslam dininin şartları hakkında hem de peygamberimizin hayatı hakkında köklü bilgiler sunan bir kitap. Peygamberlerin de sonuçta insan olduğunu, aile sorunlarının olabileceği gibi konular da yansıtılmış. Peygamber ailesi ve çevresindeki insanların adlarının başına dini mevkilerinden dolayı hazreti ibaresi koymaktayız, belki de bu nedenle onların normal insan davranışları sergileyebileceklerini gözardı etmekteyiz. Halbu ki kitapta bunun aksi dile getiriliyor, örneğin  peygamber eşleri arasındaki kıskançlık olayları onların da insan olduğunu bize hatırlatıyor. Bence kitabın bu yaklaşımlarından dolayı İslam dini daha iyi anlaşılabilir. Kitap edebi anlamda da okuyucuyu doyuruyor. Kitaptaki yazım hatası oranı da oldukça düşük.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız