Huzursuzluk

Yayınevi : Doğan Kitap

3,5/5 - 154 Kişi Yorum Yap
Merhamet zulmün merhemi olamaz!   İstanbul’un kargaşası içinde sıradan bir yaşam süren İbrahim, çocukluk arkadaşı Hüseyin’in ölüm haberi üzerine doğduğu kadim kent Mardin’e gider. Onun, önce sevdaya sonra ölüme yazılmış, Mardin’de ba ... Tamamını gör
11,50
ya da
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

Merhamet zulmün merhemi olamaz!

 

İstanbul’un kargaşası içinde sıradan bir yaşam süren İbrahim, çocukluk arkadaşı Hüseyin’in ölüm haberi üzerine doğduğu kadim kent Mardin’e gider. Onun, önce sevdaya sonra ölüme yazılmış, Mardin’de başlayıp Amerika’da sona ermiş hayatını araştırmaya koyulur. Böylece âdeta bir girdabın içine çekilir, tutkuyla ve hırsla gizemli bir kadının peşine düşer. 

 

Harese nedir, bilir misin? Develerin çölde çok sevdiği bir diken var. Deve dikeni yedikçe ağzı kanar. Tuzlu kanın tadı dikeninkiyle karışınca bu, devenin daha çok hoşuna gider. Kanadıkça yer, bir türlü kendi kanına doyamaz… Ortadoğu’nun âdeti budur, tarih boyunca birbirini öldürür ama aslında kendini öldürdüğünü anlamaz. Kendi kanının tadından sarhoş olur.

 

Mardinli Hüseyin ile IŞİD zulmünü misliyle yaşamış Ezidi kızı Meleknaz’ın ve kelamın çocuklarının hikâyesi... Livaneli okuru, sevda ile acının iç içe geçtiği bir Ortadoğu gerçeğiyle buluşturuyor.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%55,2
%22,1
%12,3
%5,2
%5,2
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

13.07.2019

5lik

Mükemmel bir eser

06.07.2019

Muhteşem

Muhteşem bir roman. Zülfü Livaneli'nin çoğu eserini akıcılığı sebebiyle genel olarak beğenen birisiyim. Ancak bu roman bana bambaşka bir bakış açısı kattı. Daha kitabı bitirmeden romanda geçen konuları araştırmaya başladım. Romanı okudukça araştırmalardan öğrendiklerim iyice pekişti. Zülfü Livaneli'yi tüm kalbimle tebrik ediyorum.

01.07.2019

Güzel

Etkileyici bir konu ve akıcı bir dile sahip kitap.Herkes okumalı

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız