3,5/5 - 198 Kişi Yorum Yap
11,50 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

Merhamet zulmün merhemi olamaz!

İstanbul’un kargaşası içinde sıradan bir yaşam süren İbrahim, çocukluk arkadaşı Hüseyin’in ölüm haberi üzerine doğduğu kadim kent Mardin’e gider. Onun, önce sevdaya sonra ölüme yazılmış, Mardin’de başlayıp Amerika’da sona ermiş hayatını araştırmaya koyulur. Böylece âdeta bir girdabın içine çekilir, tutkuyla ve hırsla gizemli bir kadının peşine düşer.

Harese nedir, bilir misin? Develerin çölde çok sevdiği bir diken var. Deve dikeni yedikçe ağzı kanar. Tuzlu kanın tadı dikeninkiyle karışınca bu, devenin daha çok hoşuna gider. Kanadıkça yer, bir türlü kendi kanına doyamaz… Ortadoğu’nun âdeti budur, tarih boyunca birbirini öldürür ama aslında kendini öldürdüğünü anlamaz. Kendi kanının tadından sarhoş olur.

Mardinli Hüseyin ile IŞİD zulmünü misliyle yaşamış Ezidi kızı Meleknaz’ın ve kelamın çocuklarının hikâyesi... Livaneli okuru, sevda ile acının iç içe geçtiği bir Ortadoğu gerçeğiyle buluşturuyor.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%50,5
%27,8
%10,6
%5,1
%6,1
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

20.09.2020

Her kitaplıkta olmalı

Bir maruldan Ezidilere dek süren mükemmel bir kurgu. Elinizden bırakmadan bir solukta okurken, Livaneli'nin kaleminin ne kadar güçlü olduğunun bir kez daha farkına varıyorsunuz...

08.09.2020

Müthiş bir Zülfü livaneli klasiği

Mükemmel bir zülfü livaneli eseri. Çok sürükleyici tüm kitaplarında olduğu gibi

30.08.2020

Kesinlikle okunmalı

Kitabın ismi dikkati çekiyor öncelikle, ama okuyunca hissettiklerinizden bir hafta geçemiyorsunuz, akıcı ve sorgulatan bir kitap tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.