4/5 - 172 Kişi Yorum Yap
11,50 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

Merhamet zulmün merhemi olamaz!

İstanbul’un kargaşası içinde sıradan bir yaşam süren İbrahim, çocukluk arkadaşı Hüseyin’in ölüm haberi üzerine doğduğu kadim kent Mardin’e gider. Onun, önce sevdaya sonra ölüme yazılmış, Mardin’de başlayıp Amerika’da sona ermiş hayatını araştırmaya koyulur. Böylece âdeta bir girdabın içine çekilir, tutkuyla ve hırsla gizemli bir kadının peşine düşer.

Harese nedir, bilir misin? Develerin çölde çok sevdiği bir diken var. Deve dikeni yedikçe ağzı kanar. Tuzlu kanın tadı dikeninkiyle karışınca bu, devenin daha çok hoşuna gider. Kanadıkça yer, bir türlü kendi kanına doyamaz… Ortadoğu’nun âdeti budur, tarih boyunca birbirini öldürür ama aslında kendini öldürdüğünü anlamaz. Kendi kanının tadından sarhoş olur.

Mardinli Hüseyin ile IŞİD zulmünü misliyle yaşamış Ezidi kızı Meleknaz’ın ve kelamın çocuklarının hikâyesi... Livaneli okuru, sevda ile acının iç içe geçtiği bir Ortadoğu gerçeğiyle buluşturuyor.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%53,5
%24,4
%12,2
%5,2
%4,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

14.12.2019

Sultaneylem

"Ben bir insandım " Okurken kendinizi gerçek yasamin icinde hissedecesiniz.merak uyandiran heyecanladiran akici bir dili var. Kesinlikle okumalisiniz

27.11.2019

vicdanımı sorgulatan kitap

zülfü livaneli kalemiyle tanıştığım ilk kitap oldu. kitap çok akıcı sade insanı yormadan kolay anlaşılır bir çırpıda bitirebileceğiniz bir eser.  kitapta ezidilerin yaşadığı zülme zalimliğe tanık oluyoruz fakat şöyle bir şey var olayları okurken beni derinden sarsmadı ağlayacak duruma gelmedim işid terörü dönemi boyunca tv de gördüğüm haberlerden ve sürekli orta doğu ile ilgili dehşet verici olayları duymaktan bu acılara alıştım daha doğrusu toplumca alıştırıldık insani duygularımızı kaybettik artık bize dokunmayan yılan bin yaşasın ideolojisindeyiz. kitap çok güzel akıcı fakat sonu beni tatmin etmedi meleknazla ilgili kafamda soru işareti kaldı. vicdanımı merhametimi sorgulattı ve şunu öğretti ne yaparsan yap kaderinden kaçamazsın. zülfü livaneli'nin eline yüreğine sağlık.

18.10.2019

icim acıyarak okudum...

icim acıdı kızlara. ezedilerle ilgili bilgiler veriyor onlara yapılan zulmu konu almış .

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız