4/5 - 5 Kişi Yorum Yap
8,75 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

Bu kitapta Tülin Bumin, Hegel'i felsefi bir antropolojinin alanı olarak incelerken, Hegel'in dünyayı ve insanı bir bütün olarak ele alışında ve bu duruşun oluşturduğu özbilinç anlayışında, zamanı içkin kılan bir özgürlük felsefesine dikkat çekiyor.
Hegel'in Fransız düşüncesindeki etkilerini, Köle-Efendi diyalektiğini ve devlet kuramını, bu bakış açısıyla yeniden okumak, felsefe tarihine Descartes'ın ve Kant'ın mirası olan ikicilikleri aşmakta ve eylem ile düşüncenin birlikteliğini kavramakta yararlı kapılar açacaktır.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 174

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 166

Baskı Yılı: 2005

Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

 

Puanlamalar

%80
%0
%0
%0
%20
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

08.03.2006

Hegel´ i anlamak için

Hegel felsefesini durulukla işleyen ve düşünürün üzerine en çok fikir yürütülen görüşlerini başarıyla aktaran bir kitap. Hegel´i anlayabilmek için Descartes ve Kant´ın akıl yürütmesini de bir parça bilmek gerektiğinden, Bumin bunları es geçmeyerek açıklamış.
Özellikle Tinin Görüngübilimi´ nin anlaşılmaz Türkçe çevirisiyle cebelleşmeden evvel, Kojeve´le birlikte mutlaka gözden geçirilmeli.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız