5,45 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Fransa'da Türkçe Öğretimi E-Kitap Açıklaması

Fransa-Türkiye ilişkilerinin en azından 16. yüzyıldan beri devam ettiği bilinmektedir. Bu ilişkiler kapsamında Türkiye'de 19. yüzyıldan beri Fransızca öğretilmesine rağmen, Fransa'da yabancı dil olarak Türkçeye yer verilmediği görülmektedir.

Fakat son yıllarda Fransa'da Türkçenin öğretimi üzerine çeşitli makalelerin yazıldığı ve projelerin yürütüldüğü sevindirici gelişmeler olarak karşımıza çıkmaktadır. 1997'de Fransa'da uygulamaya konulan yabancı dil olarak Türkçe öğretiminin "yaşayan diller" listesinde yer alması ise ne yazık ki, göstermelik olmaktan ileriye gidememiştir. Halbuki, Devletler arası ilişkiler çerçevesinde Türkçenin Fransa'da yabancı dil olarak öğretilmesi yaygınlaştırılabilir. Bu konuda yeni imkanlar yaratılabilir.

Doç. Dr. Muammer NURLU, "Fransa'da Türkçe Öğretimi" isimli bu araştırması ile bizzat yerinde yaptığı gözlemler ve incelemelerle, hem bu imkanları ortaya koymakta hem de dilbilim ve özellikle Türk Dili konusundaki çalışmalara önemli katkılar yapmakta; Fransız eğitim sistemi hakkında da doyurucu bilgiler vermektedir.

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 103

Baskı Yılı: 2011

Dili: Türkçe
Yayınevi: Sarkaç Yayınları

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.