0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
7,90 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

İsrail siyonistlerinin, Filistin halkına karşı, öncekilerden daha kanlı bir katliam yürüttüğü günlerde, "şiiri silah yapmış olan usta şairler"in şiirlerini içeren Filistin Şiiri'ni yeniden yayınlıyoruz. İşgale, köleleştirmeye, kitlesel katliamlara karşı yiğitçe direnişin soluğunu taşıyan bu şiirler Filistin halkının insanlığa bir bildirisidir, bir dayanışma çağrısıdır aynı zamanda.

"Bir direnişin duygu ve düşünce yanını temsil eden insanlar, bütün dünyaya seslerini duyurdular artık. Bütün dünya onların ağzından siyonizmin zulmünü, emperyalizmin oynadığı çirkin oyunları, yersiz yurtsuz bırakılmış suçsuz insanların çektiklerini öğreniyor. Filistin kavga şairleri bir yandan birer savaşçı, bir yandan da dünya kamuoyu önünde birer doğrulayıcıdırlar. Şiirlerinde kendini halka ve insanlığa adamış bütün şairlerin, dünyanın önde gelen şairlerinin derinliğini, yalınlığını, duru, aydınlık umutlu bakışını buluyoruz. Çökmüşlüklere, yıkılmışlıklara, vazgeçmişliklere başkaldıran, öfke ve güzellikelre, umutlara, kardeşliklere açılan sevgi, halkı ve insanlık için yazan şairlerin ortak yanıdır; bu şairlerin birbirlerine benzemeleri, birbirlerini andırmaları bundandır, bu ortak bakıştandır, bu insanı yüceltmeye yönelen tutumdandır."
Afşar Timuçin

Format: epub32x32.png

Sayfa Sayısı: 154

Dili: Türkçe
Yayınevi: Evrensel Basım Yayın

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız