21,66 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ezoterik Felsefenin Temelleri E-Kitap Açıklaması

Madam Blavatsky'nin yazılarında üstlendiği özel görev, Doğunun Kutsal Bilimi olan Bilgelik geleneğinin öğretilerini batı dünyasının dikkatine sunmaktı. Çağımızın, ilk yüzyıllarından itibaren Teosofi adıyla aktarılan bu öğretilerin hem kadimliği hem de evrenselliği defalarca onaylanmıştır. Madam, kendisi için sadece yazar ve verici rolünü üstlendi. Görevini algılama şekli, 1888'de yayınlanan en büyük eseri Gizli Öğretinin önsözünde açıkça belirtilmiştir:

"Bu gerçekler hiçbir şekilde bir vahiy olarak ileri sürülmemiştir; aynı şekilde yazar da, dünya tarihinde ilk kez kamuoyu ile paylaşılan mistik irfanın açıklayıcısı bir konum iddiasında bulunmaz. Çünkü bu eserde yazılanlar, büyük Asya ve erken Avrupa dinlerinin kutsal yazılarını somutlaştıran, glif ve sembol altında gizlenmiş ve şimdiye kadar bu örtü nedeniyle fark edilmeden bırakılmış binlerce cilde dağılmış olarak bulunabilecek olan bilgilerdir. Şimdi burada denenen şey, kadim ilkeleri bir araya getirmek ve onlardan uyumlu ve kesintisiz bir bütün yapmaktır."

Madam Blavatsky'nin yazılarından derlenmiş ve ezoterik temel yolun köklerini arayanlar için rehber niteliğindedir.

 

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.