E-Kitap
Evrim Teorisi
17,33 TL

Elektronik kitap ürününüzü Kobo cihazlarından veya Kobo uygulamasından okuyabilirsiniz. Fiziki teslimat olmayacaktır.

Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
Satın aldığım E-Kitaplarımı iade edebilir miyim?
E-Kitap iadesi olmayan bir dijital üründür. Ancak ürünün ayıplı olması halinde (içerik problemleri, teknik sorunlar vb) cayma hakkı kullanılabilir.

Evrim Teorisi E-Kitap Açıklaması

Çağımızın en önemli tartışma konularından biri de Evrim Teorisi’dir. Bu teori yaklaşık 150 sene önce İngiliz bilim adamı Charles Darwin tarafından öne sürüldüğü andan itibaren büyük tartışmaların fitili ateşlenmiş ve o gün bugündür de bu tartışmaların ardı arkası kesilmemiştir.

Evrim Teorisi’nin temel esprisi, Yaratılış ile ilgili görüş ve inançları geçersiz kılmaktır. Alemi ve canlıları bir Yaratıcı’nın yarattığını reddetmek, canlıların belli bir tertip ve düzen içinde “kendiliğinden” ortaya çıktığını savunmaktır. Bundan dolayı teori ilk andan itibaren ateizmin “kutsal dayanağı” olmuş, bir Yaratıcı’ya ve semavi dinlere inananlar tarafından ise teori yerden yere vurulmuştur.

Dolayısıyla Evrim Teorisi etrafındaki tartışma, büyük ölçüde Yaratıcı’nın varlığına inanıp inanmama tartışmasıdır. Evrim fikri her ne kadar bir fikir olarak yaratılışa inananlarca otomatik bir reddiyeye mevzu olmasa da, Evrim Teorisi’nin kendisi “ateist – yaratışa inanmayan” bir mahiyete sahiptir.

 

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.