0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
15,00 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

Günümüzün en popüler -ve en eğlenceli- bilim yazarlarından Marcus Chown ve Govert Schilling önce evrene dair en mühim 140 soruyu seçip, ardından mevzunun özünü süzerek 140 karakterli tweetler halinde bu soruları cevapladılar.

İki yazar bizi evrende bir yolculuğa çıkararak, "Gökyüzü gece neden karanlık?" veya "Yıldızlar neden kırpışır?" gibi en basit sorulardan, "Kuasar nedir?" ya da "Büyük Patlama'dan önce ne oldu?" gibi daha zorlu sorulara dek her konuyu ele alıyorlar.

Bu son derece aydınlatıcı kitaptaki soruların bazıları en az yanıtları kadar şaşırtıcı: "Teleskopla gördüğümüz gökadalar bir göz yanılsaması olabilir mi?" "Satürn'ün uydusu Titan'da yüzülür mü?" "Ay neden yere düşmüyor?" (Bunun hiç de saçma bir soru olmadığını anlayacaksınız) ve "Dünya neden özel?"

Evren Tweetlendi özenle sıkıştırılmış bir dev bilgi kasesi. İster hepsini bir oturuşta bitirin, ister canınız çektiği zaman, canınız çektiği kadar atıştırın.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 212

Baskı Yılı: 2012

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 115

Baskı Yılı: 2012

Dili: Türkçe
Yayınevi: Domingo Yayınevi

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

13.08.2013

Başlığa bakıp aldanmamak lazım

Başlığa bakınca ilginç bir kitap gibi görünüyor.  Ancak tamamen evren, dünya, uzay vs. gibi konularla ilgili bilimsel bir kitap. Bilim arayışında olanlara ilginç gelebilir. İlginçlik arayanlar ise bu kitapta aradıklarını bulamayabilir.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.