4,5/5 - 9 Kişi Yorum Yap
5,99 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

Tezer Özlü'nün 'Bütün Yapıtları'nı yayına hazırlayan Yapı Kredi Yayınları, yazarın kısa anlatılarını bu ciltte topladı. Yaşamöyküsel esintilerin coşkusundan delici gözlem gücüne kadar, yazarın iç dünyasının panaromasını sunuyor bu kitap.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 124

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 114

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

19.01.2006

Tezer Özlü

4 kitabını da okudum. Bir solukta okunuyor kitapları. Akıl hastanesinde geçirdği günlerin izleri hemen her kitabında mevcut, yaşama olan açlığı ve yakalandığı ölümcül hastalık sonrasında Avrupa trenle yaptığı ziyaretler ufkunu daha da genişletiyor. Türkiye´den Pavese´in kaldığı ve canına kıydığı otele giden ilk insan o oluyor. Kitaplarında öyküleştirmeden çok Tezer kendisini buluyor insan. Bu yüzden anlatılanlar ne kadar derin bir dil ile aktarılırsa aktarılsın bittiğinde "süper kitap!" diyemiyor doğrusu insan. Kitaptan çok birinin günlüklerini okumaya benziyor onun sesini dinlemek. Ve anlattıkları büyük acılar oldugu için bunlara eser gözüyle bakmaya çalışırken Tezer´in varlığına takılıyor insan.
<br>
Gerçi onunda edebiyat adına yazdığını sanmıyorum ya !
<br>
Her durumda nefis bir kadın, nefis bir akıl. Okunmalı mutlaka..

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız