6,99 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

Kadınların beyinlerinin iletişimle ilgili bölümleri erkeklerin beyinlerindeki ilgili bölümlere göre çok daha büyük ve aktiftir. Aynı zamanda diğer bir insanın duygu düşüncelerini anlamayı -yani empati kurmayı- sağlayan ayna nöronlarının sayısı da kadın beyninde belirgin şekilde daha fazladır. Bu sayede kadınlar iletişimde ve diğer insanları anlamada erkeklere nazaran çok daha başarılıdırlar.
Ama bütün bunlar kadınların her davranışı doğru okuyup doğru analiz ettikleri anlamına gelmiyor; özellikle de söz konusu erkekler olduğunda. Kadın dünyayı kadın gözünden yorumlar. Oysa erkeğin, hem beyin yapıları hem de düşünce yapılarında önemli farklar bulunur ve olaylara farklı yaklaşıp farklı yorumlarlar.
Kadının erkeği gerçekten anlayabilmesi doğuştan getirdiği yeteneklerini bilgiyle birleştirmesiyle mümkündür. Aksi takdirde çok güvendiği tahminlerinin hangilerinin hatalı olduğunu anlayamayacaktır.
 Erkek bir kadına ilgi gösteriyor olsa da her erkek aynı anda çok sayıda kadını beğenebilir ve onlara ilgi gösterebilir. Aynısı elbette kadınlar için de geçerlidir, kadınlar da birden fazla erkeği beğenir ve ilgi duyarlar. Peki bunların bazıları neden tutkulu aşklara dönüşürken bazısıları uzaktan bir hoşlanmayla sınırlı kalıyor?
İşte bizim için önemli olan sorulardan birisi de bu. Ve hoşlanmayla sınırlı kalmamasını nasıl sağlayabilir, sonraki aşamalara nasıl geçebiliriz?
Elbette erkekleri etkilemek artık sadece utangaç bir bakış veya ona iyi davranmakla ve onun anlının yazısı olduğunu ümit etmekle -çoğunlukla- mümkün olmuyor.
Ya da bir erkek neden bir başkasından değil de senden -ya da senden değil de bir başkasından- hoşlanır? Aynı soruyu farklı şekilde sorarsak: Bir erkeğin senden hoşlanmasını nasıl sağlarsın? Bilimsel araştırmalar bize bunların tesadüfi şeyler olmadığını fizik, kimya yasaları gibi bazı işleyiş kuralları olduğunu söylüyor. Öyleyse bu konuda iyi olmak için de öncelikle bu kuralları iyi bilmemiz gerekiyor. 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız