4/5 - 45 Kişi Yorum Yap
8,00 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması


Hiç bu kadar güzel bir kitap okumadım.
Elia Kazan

Balkan Edebiyat Ödülü / 1997

Yıllardır Topkapı Sarayı'ndaki hücresinde kapalı tutulan Şehzade, hiç beklemediği bir anda tahta çıkarılır, böylece iktidarın tek sahibi olur.
Haremağası Süleyman ise Habeşistan'dan koparılıp hadım edilerek saraya getirildiğinden beri onun en sadık kulu ve -iktidarsızlığına rağmen- Harem'in tek hâkimidir. Valide Sultan'ın iktidar hesaplarıyla oğlunu yeniden hapsettirmesi, ilişkileri iyice içinden çıkılmaz bir hale sokacaktır.

Engereğin Gözü, Haremağası ile Padişah arasındaki köle-efendi ilişkisi aracılığıyla, "bakışıyla her canlıyı kımıltısız hale getiren bir engereğin bile gözünü kamaştıran" iktidarın büyüleyiciliği üzerine alegorik bir roman. Bir yanıyla da bir "dil şöleni"; Zülfü Livaneli, Evliya Çelebi'nin, Naimâ'nın ve Türkçenin büyük dil ustalarının izini sürüyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 168

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 160

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

 

Puanlamalar

%65,9
%22,7
%6,8
%0
%4,5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

17.04.2019

Buyuleyici

Kesinlikle buyulendim. Cok sey ogrendim.

17.09.2018

Çok abartı

Yorumlar üzerine aldığım bi kitap ama yapılan yorumları abartılı buldum .Evet Zülfü Livaneli’nin çok güzel bi kalemi var ama Engereğin gözü bunlardan biri değil .

23.01.2017

Arşivlik bir eser

Zülfü livaneli'nin kalemini en iyi kullandığı eserlerden biri. Ana karakterlerdeki isimleri gizli tutarak o dönemlerle ilgili sizi araştırma yapmayada sevk etmesi gerçekten takdire şayan. Sürükleyici olmasıyla birlikte, iktidar hırslarının insana neler yaptırabileceğini gösteren eğitici bir kitap

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız