7,00 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Elçilerin İşleri E-Kitap Açıklaması

İsa'nın hayatinda açıga cikan güç, O oldüğünde sona ermedi. O’nun dirilişinin ve göge alınışının ardından, aynı güç izleyicilerine verildi ve böylece dirilişe ilişkin Müjde’yi o günlerde bilinen dünyaya yaydılar. Beş kitaplık Çağlarin Çartışması Dizisi’nin dérdüncü kitabı olan Elçilerin İşleri'nde, İsa'nın ilk izleyicilerinin, yani Petrus’un, Pavlus'un, Yakup’un,Yuhannanın, Luka’nın, Barnabanın, İstefanos’un, Markos’un ve imanlarını inkar etmektense ölmeyi yeğleyen diğerlerinin Allah’a sarsılmaz bağlıliklarının ve Şeytan'nın kendilerine nasıl şiddetle saldırdığının heyecan verici öykülerini okuyacaksınız.

Bu imanlılarda açığa çıkan güç muazzam, müthis ve sınırsızdır. Bu, evreni yaratmış olan gücün, yani bizzat Allah'ın gücünün, Kutsal Ruh aracılığıyla işlemesidir. Mesih henüz yeni filizlenmeye başlamış olan kilisesine “Kutsal Ruh üzerinize inince güç alacaksınız” demisti (Elç. 1:8). Bu peygamberlik sözü Pentikost gününde yerine geldi; bunun sonucunda hastalar iyileşti, ölüler dirildi ve binlerce kişi Mesih İsa’yı izlemeyi seçti.

Günümüzde Allah’ın halkı İsa'nın yaşadığı gibi yaşamak için aynı güce ihtiyaç duyuyor. Kendi hayatlarında günahı, bencilliği, umursamazlığı ve öfkeyi yenmek için güce ihtiyaçları var. Nefret etme yerine sevme gücüne ihtiyaglari var. Allah’ın sadık oğulları ve kızları olabilme gücüne ihtiyaçları var. Allah’ın Müjdesini günahla yaralanmış olan tüm dünyaya iletme işini tamamlamak için güce ihtiyaçları var.

Elçilerin İşleri’nde Allah’ın ilk imanlı toplulukta sergilenen muazzam gücüne tanık olacak ve bu güce sizin de nasil ulaşabileceğinizi öğrenme imkanı bulacaksiniz.

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.