5/5 - 4 Kişi Yorum Yap
22,95 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

Radi Dikici, Dört İstanbul'da şehirlerin kraliçesinin M.Ö 657 yılında Kral Byzas tarafından kurulmasıyla başlayan ve 1924'te Osmanlı hanedanının son bulmasına kadar uzanan yaklaşık 2600 yıllık öyküsünü anlatıyor. Byzantion (Byzantium), Augusta Antonina, Konstantinople (Yeni Roma) ve Osmanlı'nın İstanbul'u adıyla kentin dört dönemini birçok bilinmeyen yönleriyle bir roman tadında sunuyor.

Kentin çağlar boyu sosyal yaşamın merkezi haline gelişi…

İlk üniversitenin kuruluşu…

Bugünkü hukuk düzeninin temellerinin oluşumu…

Hıristiyan inancının tespit edildiği İznik Konsili ve Akidesi…

İlk kez gün ışığına çıkan belgelerle 54 gün süren Fetih…

471 yıllık birçok yönünü bilmediğimiz Osmanlı yönetimi…

Yepyeni harita, resim ve tablolarla İstanbul'un dört dönemi

(Tanıtım Bülteninden)

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 288

Baskı Yılı: 2015

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 277

Baskı Yılı: 2014

Dili: Türkçe
Yayınevi: Remzi Kitabevi

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

09.02.2016

İlginç ve eğlenceli ama...

Bu kitabı okurken zevk aldım.  Yeni şeyler de öğrendim.  Ancak kitabın tarih kitabı olduğunu düşünerek yanıldığımı anladım.  Bu bir tarihi roman.  O dönemde gerçekleşip gerçekleşmediği bilinemeyecek olan ayrıntılı diyaloglar var, bu diyaloglar tarihçilerden veya diğer kaynaklardan geldiyse atıf yapılması gerekir, gelmediyse yazarın hayal gücünden çıktığı anlaşılıyor.  Pek çok atıf da yazarın kendi kitaplarına yapılmış.  Tarihi sevdirmek için çok yararlı olan tarihi roman türünde başarılı bir çalışma, ancak bilimsel tarih türünde olmadığını söylemek gerekiyor.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız